Εσπανιόλ - Ρεάλ Μαδρίτης 1-0: Κηδεία στην Καταλονία για τη Ρεάλ

Ήττα σοκ για τη Ρεάλ με 1-0 στην έδρα της Εσπανιόλ

Κηδεία για τη Ρεάλ που έχασε με 1-0 στην έδρα της Εσπανιόλ και πλέον απέχει 7 βαθμούς από την Ατλέτικο που έχει κι ένα ματς λιγότερο. Καραδοκεί και η Βαλένθια που βρίσκεται δύο πόντους πίσω.

Στο 7ο λεπτό ο Λόπεθ είπε όχι σε κεφαλιά του Μπέιλ και στο 14’ ο κίπερ της Εσπανιόλ απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Ίσκο που κόντραρε κιόλας. Στο 26ο λεπτό η Εσπανιόλ άγγιξε το γκολ με τον Ζεράρ Μορένο να χάνει μοναδικό τετ α τετ με τον Νάβας και στο 31’ ακυρώθηκε καθαρό γκολ του φορ της Εσπανιόλ για ανύπαρκτο οφσάιντ. Στο 41’ δεν δόθηκε καθαρό πέναλτι στη Ρεάλ για χέρι, του Βίκτορ Σάντσεθ.

Η Εσπανιόλ μπήκε δυνατά στην επανάληψη είχε ευκαιρία με τον Γκαρσία στο 48’ και στο επόμενο λεπτό η κεφαλιά του Ντουάρτε σταμάτησε στο δοκάρι του Νάβας. Στο 66ο λεπτό το σουτ του Γιορέντε έξυσε το δοκάρι της Εσπανιόλ, ενώ στο 76’ ο ρέφερι έδωσε οφσάιντ σε φάση που θα έπρεπε να είχε δώσει πέναλτι στην Εσπανιόλ. Στο 77’ ο Νάβας μπλόκαρε την κεφαλιά του Νταρντέρ και στο 89’ το σουτ του Μορένο από καλή θέση, έξυσε το δοκάρι του Νάβας. Και στο 90+3’ από δεξιά ο Γκαρσία από δεξιά έκανε το γύρισμα και ο Μορένο με όμορφο γυριστό σουτ έκανε το 1-0.

ΕΣΠΑΝΙΟΛ: Ντιέγκο Λόπεθ, Μαρτίν, Ντουάρτε, Νταβίντ Λόπεθ, Σάντσεθ, Ναβάρο, Πιάτι (79’ Μπαπτιστάο), Βίκτορ Σάντσεθ (70’ Γκρανέρο), Μορένο, Γκαρσία, Νταρντέρ

ΡΕΑΛ: Νάβας, Νάτσο, Ράμος, Βαράν, Ασράφ, Ίσκο (69’ Μπενζεμά), Κόβασιτς (89’ Μαγιοράλ), Γιορέντε, Μπέιλ (82’ Θεμπάγιος), Ασένσιο, Λούκας Βάσκεθ.

Πηγή: aek365.com

ΡΕΑΛ: Τελευταία Ενημέρωση