Διέλυσε την Ρεάλ η Σεβίλλη! (vid)

Τραγικό βράδυ για τη Ρεάλ στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» με τη Σεβίλλη να κάνει πάρτι βάζοντας τρία γκολ μέσα σε 22 λεπτά και να διασύρει τη Βασίλισσα με 3-0!

Kαι δεύτερή... βόμβα είχε η 6η αγωνιστική της La Liga, καθώς μετά το 2-1 της Λεγανές από την Μπαρτσελόνα ήρθε και η τριάρα της Σεβίλλης στη Ρεάλ!

Οι Μαδριλένοι έχασαν με κάτω τα χέρια στην Ανδαλουσία με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται από το 39΄!

Το 1-0 ήρθε στο 17΄ με τον Αντρέ Σίλβα να πλασάρει στην κίνηση από την ασίστ του Χέσους Νάβας, ενώ 4 λεπτά αργότερα οι Σεβιγιάνοι έβαλαν και το δεύτερο γκολ με τον Αντρέ Σίλβα να παίρνει το... ριμπάουντ από την επέμβαση του Κουρτουά σε σουτ του Μπεν Γιεντέρ και να γράφει το 2-0!

Η Ρεάλ προσπάθησε να αντιδράσει και στο 23΄ είχε δοκάρι με τον Μπέιλ, όπως και στο 33΄ με τον Βάσκες. Αφού η Βασίλισσα δεν μπόρεσε να μειώσει στο σκορ πριν φύγει το ημίχρονο δέχθηκε το τρίτο γκολ στο 39΄. Σκόρερ ο Μπεν Γιεντέρ ο οποίος έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Ρεάλ και ξεσήκωσε το Σάντσεθ Πιθχουάν.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρεάλ σκόραρε με τον Μόντριτς στο 53΄, όμως το γκολ ακυρώθηκε μέσω του VAR. H Σεβίλλη θα μπορούσε να σημειώσει και τέταρτο γκολ, όμως το σκορ δεν άλλαξε και πλέον στην κορυφή της Primera γίνεται χαμός!

Μπαρτσελόνα και Ρεάλ έχουν από 13 βαθμούς, η Ατλέτικο ακολουθεί στους 11, ενώ Σεβίλλη, Αλαβές και Επσανιόλ βρίσκονται μαζί στους 10 πόντους.

ΡΕΑΛ: Τελευταία Ενημέρωση