Hasta el…Ramos!(vid)

Αμυντικός είπατε; Όχι δα! Ο Σέρχιο Ράμος είναι πρώτα και πάνω απ΄ όλα αρχηγός στη Ρεάλ και στα κρίσιμα πάντα εκεί για να καθαρίσει για όλους!

Απέναντι στην Μπέτις δεν έφτασε ο αγώνας ως τις καθυστερήσεις για να… παρέμβει, αλλά στο 81’ με κεφαλιά ήρθε το γκολ της νίκης με 2-1 που στέλνει τη «Βασίλισσα» ξανά στην κορυφή της ισπανικής λίγκας.

Η Ρεάλ και πάλι αγχώθηκε, αφού ο Κέίλορ Νάβας έκανε ένα τραγικό λάθος σε προσπάθεια του Σανάμπρια που έβαλε την Μπέτις μπροστά στο σκορ. Ο Κριστιάνο Ρονάλτο απάντησε ακριβώς πριν τον ημίχρονο και στο δεύτερο δεν είδαμε τις πολλές φάσεις.

Μέχρι το 78’που ο Πιτσίνι αποβλήθηκε για φάουλ στον Βάθκεθ και ακολούθησε το γκολ του Ράμος. Το ματς όμως δεν τελείωσε εκεί, αφού στο 92’ ο Αλεγρία με κεφαλιά παραλίγο να ξαπλώσει τέζα τη Ρεάλ, όμως ο Νάβας κυριολεκτικά την έβγαλε από μέσα!

ΡΕΑΛ: Τελευταία Ενημέρωση