Νίκη-εξάποντο για τη Λεγανές

Οι δυο ομάδες θα παλέψουν για την παραμονή όπως όλα δείχνουν

Τεράστια νίκη με 1-0 πέτυχε η Λεγανές επί της Ράγιο, σε ένα ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες που θα κυνηγήσουν την παραμονή.

Η Λεγανές μπήκε δυνατά στο ματς και στο 14ο λεπτό άνοιξε το σκορ με όμορφο σουτ. Στο 24ο λεπτό ο Σάντος πέρασε τον Μπα κι έκανε το σουτ αλλά ο Γκαρσία έπεσε και απομάκρυνε. Στο 42ο λεπτό ο Καρίγιο έκανε νέο γύρισμα μέσα από την περιοχή αλλά αυτή τη φορά δεν βρήκε στόχο. Στο 45+2’ ο Όσκαρ έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή αλλά ο Αμάτ πρόλαβε στη γραμμή κι έσωσε τη Ράγιο.

Στο 54ο λεπτό το σουτ του Σάντος πέρασε λίγο έξω ενώ στο 56’ η κεφαλιά του Καρίγιο, έξυσε το δοκάρι του Γκαρσία και στο 58’ ο Κουεγιάρ μπλόκαρε την κεφαλιά του Μεδράν. Στο 73’ η εκτέλεση φάουλ του Μεδράν σταμάτησε στο δοκάρι της Λεγανές, ενώ στο 81’ ο Γκαρσία έδιωξε δύσκολα την εκτέλεση φάουλ τουΟσκαρ. Και στο επόμενο λεπτό αποβλήθηκε ο ο Μεδράν με 2ξη κίτρινη για σκληρό φάουλ στον Βέσγα.

ΛΕΓΑΝΕΣ: Κουεγιάρ, Σιόβας, Σίλβα, Ταρίν, Μπουστίνθα (29’ Ομερουό), Καρίγιο (86’ Γκουμπάου), Σάντος (69’ Εν Νεσιρί, Όσκαρ Ροντρίγκεθ, Βέσγα, Ελ Ζαρ, Πέρεθ

ΡΑΓΙΟ: Γκαρσία, Αμάτ, Μπα, Αντβίνκουλα, Μπεμπέ (49’ Εμπαρμπά), Τρέχο (73’ Πόθο), Μορένο, Μεδράν, Κομεσάνια, Κακουτά (49’ Άλβαρο Γκαρσία)), Ραούλ ντε Τόμας

Πηγή: aek365.com

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση