Τρομακτική Μπαρτσελόνα, διέλυσε τη Θέλτα σε ένα… μισάωρο! (vid)

Διαστημική η ομάδα του Βαλβέρδε, βάζοντας τέσσερα γκολ σε μισή ώρα και πέντε στο σύνολο (5-0)

«Φωτιά» ήταν η Μπαρτσελόνα στην   ρεβάνς Κυπέλλου με τη Θέλτα. Μετά το κρεσέντο του Μέσι (με δυο γκολ σε ισάριθμα λεπτά), οι Άλμπα Σουάρες και Ράκιτιτς διαμόρφωσαν το τελικό 5-0.

Τρελό πάρτι έχει στήσει η Μπαρτσελόνα στο δεύτερο παιχνίδι Κυπέλλου με τη Θέλτα.

Παρόλο που είχαν σκορ πρόκρισης από το πρώτο ματς (1-1), οι Καταλανοί μπήκαν αγριεμένοι στο «Καμπ Νου».

Πρώτα λοιπόν ο Μέσι έσυρε τον χορό, προλαβαίνοντας να σκοράρει δύο φορές σε κάτι παραπάνω από ισάριθμα λεπτά.

Και λίγο αργότερα οι Άλμπα και Σουάρες συνέχισαν το πανηγύρι, ξεχειλώνοντας από το ημίωρο κιόλας το σκορ (4-0).

Το τελικό 5-0 για την ομάδα του Βαλβέρδε σημείωσε στο 86' ο Ιβάν Ράκιτιτς μετά από το κόρνερ του Ντεμπελέ.