Καθάρισε σε ένα δίλεπτο ο Ντεμπελέ για την «Μπάρτσα»

Χάρη σε δύο γρήγορα γκολ του Ντεμπελέ σε ένα δίλεπτο, η Μπαρτσελόνα νίκησε 3-0 τη Λεβάντε στο «Καμπ Νου» και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Copa Del Rey.

Η Μπαρτσελόνα νίκησε τελικά άνετα 3-0 τη Λεβάντε στο «Καμπ Νου» με δύο γκολ σε δύο λεπτά στο μισάωρο, στον δεύτερο μεταξύ τους αγώνα για τους «16» του Copa Del Rey και έσβησε τη «ρετσινιά» του 1-2 της πρώτης αναμέτρησης στο «Θιουδάδ Ντε Βαλένθια» την περασμένη Πέμπτη, παίρνοντας πανηγυρικά την πρόκριση για τα προημιτελικά της διοργάνωσης, έχοντας την εκκρεμότητα της πιθανής τιμωρίας της και του αποκλεισμού στα χαρτιά, λόγω της αντικανονικής συμμετοχής του νεαρού Τσούμι στην πρώτη αναμέτρηση.

Πάντως, ο Ερνέστο Βαλβέδε παρέταξε πολλούς βασικούς μετά το «στραπάτσο» της πρώτης αναμέτρησης, ξεκινώντας τους Μέσι, Κουτίνιο, Αλμπα, Ράκιτιτς. Μετά από κάποιες ευκαιρίες, ο Ντεμπελέ στο 29’ και στο 31’ έκανε το 2-0 απο ασίστ του Μέσι και στην αρχή της επανάληψης, ο Αργεντινός σταρ έκανε το 3-0 στο 54’ και «καθάρισε την μπουγάδα».

Μπαρτσελόνα: Σίλεσεν, Ζόρντι Άλμπα (73' Σέρχι Ρομπέρτο), Μουρίγιο, Λενγκλέ, Σεμέδο, Ράκιτιτς, Βιδάλ, Κουτίνιο (63' Σουάρες), Άρτουρ, Μέσι, Ντεμπελέ (77' Σουάρεθ)

Λεβάντε: Φερνάντεθ, Κόκε, Πόστιγκο (71' Ζάσον), Καμπάτσο, Ρομπέρ, Καμπάνια (68' Ντουκουρέ), Πρτσιτς, Μπαρντί, Σιμόν, Μπόατενγκ, Μαγιοράλ (61' Ντβουαμένα)

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τελευταία Ενημέρωση