Με φόρα από την Ρεάλ η Τζιρόνα

Νίκη της Τζιρόνα επί της Λεβάντε

Την 2η συνεχόμενη νίκη της μετά την επικράτηση της περασμένης εβδομάδας απέναντι στη Ρεάλ πανηγύρισε η Τζιρόνα, η οποία έφυγε με το διπλό από την έδρα της Λεβάντε (1-2).

Σε τρομερή κατάσταση μοιάζει να βρίσκεται το τελευταίο διάστημα η Τζιρόνα.

Η ομάδα της Βαρκελώνης μετά την απίστευτη εμφάνιση και την επικράτηση της περασμένης εβδομάδας κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης (2-1), κατάφερε να φύγει με το τρίποντο από την έδρα της Λεβάντε (1-2).

Το σκορ άνοιξε στο 59΄ο Μπόρχα Γκαρσία με άπιαστο σουτ στην πάνω δεξιά γωνία του Φερνάντεθ. Οκτώ λεπτά πριν τη συμπλήρωση των ενενήντα λεπτών ο Στουάνι έκανε το 0-2 και εκεί έμοιαζε να ξεκαθαρίζει μία και καλή η κατάσταση σχετικά με το ποιος θα είναι ο νικητής της αναμέτρησης.

Στο 89΄ωστόσο ο Ουνάλ με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 1-2 και μετέτρεψε τα τελευταία λεπτά του ματς σε… θρίλερ.

Παρ’ όλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι άντεξαν στην πίεση, έφτασαν στην δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους και παράλληλα πλασαρίστηκαν στην 9η με 15 βαθμούς, δύο λιγότερους από τις θέσεις που οδηγούν στο Europa League της επόμενης σεζόν.

Πηγή:sport-fm.gr