«Καθάρισε» τη Βιγιαρεάλ ο Ελ Ζαρ!

Ένα βαθμό από την εξάδα η Λεγκανές στην Ισπανία

Τρίποντο με υπογραφή… Ελ Ζαρ! Ο πρώην άσος του ΠΑΟΚ σκόραρε το γκολ της ανατροπής κόντρα στη Βιγιαρεάλ, χαρίζοντας σπουδαία νίκη στην Λεγανές (3-1), η οποία πλέον βρίσκεται στο -1 από την 6η θέση.

Την «τούμπαρε» και βλέπει… Ευρώπη! Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον πρώην άσο του ΠΑΟΚ, Ναμπίλ Ελ Ζαρ, η Λεγανές επικράτησε με 3-1 της Βιγιαρεάλ και βρίσκεται στο -1 από την προνομιούχο 6η θέση!

Μπορεί το πρώτο ημίχρονο να μην προσέφερε ιδιαίτερες συγκινήσεις και να είχε πολλά σκληρά μαρκαρίσματα, ωστόσο το δεύτερο 45λεπτο ήταν χάρμα οφθαλμών. Η Βιγιαρεάλ σόκαρε τους γηπεδούχους στο 61ο λεπτό, με τον Ραμπασέδα να εκμεταλλεύεται την κάκιστη έξοδο του Κουελάρ και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Αυτό το γκολ, όμως, έδειξε να λειτουργεί ευεργετικά για τους γηπεδούχους οι οποίοι πήραν τα ηνία του αγώνα και έφεραν τούμπα το σκορ. Ο Ρίκο στο 72’ μετά από ασίστ του Άμραμπατ έφερε το ματς στα ίσα και ένα δεκάλεπτο μετά ο Ελ Ζαρ με εξαιρετικό πλασέ έγραψε την ανατροπή. Σαν να μην έφτανε αυτό, ο Γκάμπριελ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων έβαλε και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Ο Δημήτρης Σιόβας ήταν εκτός αποστολής καθώς αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού στο αριστερό του γόνατο.