Ξετύλιξε τα δώρα της Ντεπορτίβο η Βαλένθια!

Η Βαλένθια πέρασε από το «Ριαθόρ» επικρατώντας με 2-1 και διατηρήθηκε στην τρίτη θέση

Να λέει και ευχαριστώ η Βαλένθια! Οι «νυχτερίδες»... δέχτηκαν τα δώρα των παικτών της Λα Κορούνια, οι οποίοι τους πρόσφεραν απλόχερα και τα δύο τέρματα με τα οποία έφτασαν στο τελικό 2-1 και διατηρήθηκαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Τα... δώρα από πλευράς γηπεδούχων ξεκίνησαν στο 37ο λεπτό με τον Γκιέδες να κάνει το σουτ από τα όρια της περιοχής και τον Ρούμπεν να χάνει την μπάλα από τα χέρια του για το 1-0. Σαν να μη έφτανε αυτό, στο 64ο λεπτό ο ένας εκ των στόπερ της Ντεπορτίβο, Αλμπεντόσα, έχασε την μπάλα έξω από την περιοχή, με την μπάλα να φτάνει μετά από συνδυασμό στον Ροδρίγο, ο οποίος έκανε το σουτ το οποίο κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-0.

Ο Αντόνε στο 88ο λεπτό μείωσε σε 2-1, προσθέτοντας... άγχος στους φιλοξενούμενους στα τελευταία λεπτά, ωστόσο κατάφεραν να αντέξουν μέχρι το φινάλε και να πάρουν ένα σπουδαίο τρίποντο.