Αγκαλιά με το σεντόνι η Βαλένθια

Δεν χάνει το σεντόνι η Βαλένθια, που κέρδισε με 1-0 στην έδρα της Λεγανές

Δεν χάνει το σεντόνι η Βαλένθια, που κέρδισε με 1-0 στην έδρα της Λεγανές.

Ματς χωρίς πολλές φάσεις στο πρώτο μέρος και με τη Λεγανές να έχει περιορίσει τη Βαλένθια. Μοναδική μεγάλη ευκαιρία για τις δύο ομάδες το σουτ του Γκάμπριελ στο 31ο λεπτό το οποίο έδιωξε ο Χάουμε Ντομενέκ.

Οι «νυχτερίδες» μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και στο 61’ ο Κοντογκμπιά έκλεψε έξω από την περιοχή της Λεγανές, έδωσε στον Ροδρίγο, ο οποίος με όμορφο σουτ έκανε το 0-1. Στο 82’ ο Αμραμπάτ έκανε το γύρισμα από κοντά αλλά η άμυνα της Βαλένθια έδιωξε,

ΛΕΓΑΝΕΣ: Κουεγιάρ, Σιόβας, Μουνιόθ (73’ Μποβέ), Θαλδούα, Μπουστίνθα, Πέρεθ, Ράμος (80’ Ελ Ζαρ), Ρίκο, Εράσο, Γκάμπριελ (90+1’ Ναράνχο), Αμραμπάτ

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Ντομενέκ, Γκάμπριελ, Γκαράι, Βέθο, Γκαγιά, Παρέχο, Κοντογκμπιά, Γουέδες (79’ Περέιρα), Σολέρ (64’ Φεράν Τόρες), Τζάτζα (70’ Βιέτο), Ροδρίγο

Πηγή: aek365.com