Για δευτερόλεπτα έχασε το ρεκόρ ο Γκαμεϊρό (vid)

Λίγο έλειψε να πετύχει νέο ρεκόρ ο Γκαμεϊρό. Ένα ρεκόρ για το πιο γρήγορο hat trick, το οποίο κρατά ο Νταβίντ Βίγια. O Γκαμεϊρό πέτυχε 3 τέρματα στην εκτός έδρας νίκη της Αθλέτικο Μαδρίτης απέναντι στην Σπόρτινγκ Χιχόν με 1-4. Ουσιαστικά καθάρισε ο ίδιος το παιχνίδι για την ομάδα μιας και τα 3 τέρματα του ήρθαν αφού το σκορ ήταν 1-1.

Πίσω όμως στην ιστορία ο Νταβίντ Βίγια τη σεζόν 2005-6 όταν φορούσε τη φανέλα της Βαλένθιας πέτυχε το ακατόρθωτο, σημείωσε 3 τέρματα σε 4 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα. Μάλιστα το πέτυχε αυτό σε ένα αφιλόξενο γήπεδο. Στο φημισμένο "Σαν Μαμές", τον "λάκκο των λεόντων" της Μπιλμπάο. Όμως ο Γκαμεϊρό λίγο έλειψε να ξεπεράσει αυτό το ρεκόρ. Τα 3 τέρματα του Γκαμεϊρό στον αγώνα με την Σπόρτινγκ Χιχόν ήρθαν σε 4 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα. Μια διαφορά μόλις 9 δευτερολέπτων. Μπορεί ο Γκαμεϊρό να μην πέτυχε το ρεκόρ ομως η επίδοση του θα μείνει στην ιστορία. Τρία τέρματα σε λιγότερο από 5 λεπτά δεν είναι κάτι εύκολο, συνηθισμένο ή απλό.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Τελευταία Ενημέρωση