Απόδραση με Γκριεζμάν

Ο Ντιέγκο Άλβες έκανε πραγματικά τα πάντα για να αποτρέψει την ήττα της Βαλένθια όμως η προσπάθεια του δεν στάθηκε αρκετή και έτσι η Ατλέτικο έφυγε με σπουδαίο διπλό από το Μεστάγια.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης θα μπορούσε να προηγηθεί από το ημίχρονο όμως ο Ντιέγκο Άλβες έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα, έσωσε δηλαδή την εκτέλεση πέναλτι του Γκριεζμάν στο 44' λεπτό στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γκριεζμάν πήρε το αίμα του πίσω και στο 63' έγραψε το 1-0 δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του.

Ακολούθως η Ατλέτικο κέρδισε πέναλτι και αυτή την φορά την εκτέλεση του ανάλαβε ο Γκάμπι το αποτέλεσμα όμως ήταν και πάλι το ίδιο με τον ανίκητο από τα 11 βήματα Άλβες να αποκρούει ξανά. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Γκαμέιρο στο 93' λεπτό σημειώνοντας το τελικό 2-0 για την ομάδα του που ανέβηκε έστω και προσωρινά στην πρώτη θέση.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Τελευταία Ενημέρωση