Από σφαλιάρα σε… σφαλιάρα!

Στην επικίνδυνη ζώνη παρέμεινε η Λεβάντε

Ξερή για δεύτερη φορά μέσα σε τέσσερις μέρες έπεσε η Λεβάντε! Όπως και με την Αλαβές, η ομάδα του Χουάν Μουνίθ την πάτησε στο 90’ με την Εσπανιόλ (1-1) και παρέμεινε βυθισμένη στην επικίνδυνη ζώνη.

Με τίποτα δεν λέει να σηκώσει κεφάλι η Λεβάντε!

Προερχόμενη από σκληρή ήττα στο 90’ από την Αλαβές, η ομάδα του Χουάν Μουνίθ την πάτησε με τον ίδιο τρόπο μέσα σε τέσσερις μέρες από την Εσπανιόλ (1-1).

Αν και πήραν το προβάδισμα στο 56’ με πέναλτι που κέρδισε ο Πίερ και αξιοποίησε ο Μοράλες, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν ούτε αυτή τη φορά να κρατήσουν το μηδέν.

Γιατί ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπαπτιστάο να της πάρει την μπουκιά από το στόμα και να δώσει στους Καταλανούς την πέμπτη ισοπαλία τους στα έξι τελευταία παιχνίδια.

Κάπως έτσι η Λεβάντε έμεινε χωρίς νίκη για 15ο παιχνίδι και παραμένει καρφωμένη στην επικίνδυνη ζώνη (εν αναμονή και του αγώνα της Λας Πάλμας στην έδρα της Θέλτα).