«Πίκρανε» τον Μίτσελ στο ντεμπούτο του η Αλαβές

«Πικρό» ντεμπούτο για τον Μίτσελ στον πάγκο της Μάλαγα. Ο πρώην τεχνικός -μεταξύ άλλων- του Ολυμπιακού και της Μαρσέιγ, υπέστη εντός έδρας ήττα με 2-1 από την εξαιρετική Αλαβές, που έπαιζε για περισσότερο από είκοσι λεπτά με δέκα παίκτες.

Η Αλαβές παίζοντας εξαιρετικά κατάφερε να πάει προηγούμενη στο πρώτο ημίχρονο. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Λαγκάρντια έκανε την κεφαλιά-πάσα και ο Φεντάλ με κοντινό πλασέ έγραψε το 1-0 για την ομάδα του.

Η ομάδα του Μίτσελ έβγαλε αντίδραση, πίεσε για την ισοφάριση και έφτασε σε αυτή. Ο Τσαρλς με κάθετη βρήκε τον Κάρλος, ο οποίος δεν λάθεψε απέναντι στον Πατσέκο και στο 71’ έκανε το 1-1. Ένα λεπτό αργότερα δε, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Φεντάλ με δεύτερη κίτρινη. Ωστόσο, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων η Αλαβές κατάφερε να… τεζάρει την Μάλαγα με γκολ του Μέντες και να πάρει σπουδαία νίκη (1-2).