Πήρε «ανάσα» σε... ματσάρα η Λα Κορούνια! (video)

Τρομερό παιχνίδι στο Ριαθόρ με τη Λα Κορούνια να παίρνει «μεγάλη» νίκη επί της Μάλαγα (3-2), να μένει ζωντανή στο... παιχνίδι της παραμονής και να καταδικάζει τους Ανδαλουσιάνους. Έσπασαν καρδιές στο Ριαθόρ με τη Λα Κορούνια να θριαμβεύει και να παίρνει πολύτιμο τρίποντο για το στόχο της παραμονής στη La Liga!

Η ομάδα του Ζέεντορφ ισοφαρίστηκε δύο φορές από τη Μάλαγα, αλλά τελικώς έφτασε στη νίκη (3-2) χάρη στο... χρυσό γκολ του Αντριάν Λόπεθ στο 85'.

Αποτέλεσμα που ανέβασε την «Ντεπόρ» στους 23 βαθμούς και στο -5 από τη σωτηρία, την ώρα που οι Ανδαλουσιάνοι έμειναν στους 17 και, ουσιαστικά, με καμία ρεαλιστική ελπίδα να μείνουν στα «σαλόνια» του ισπανικού ποδοσφαίρου...

Στο 6' ο... πρώην του ΠΑΟΚ, Λούκας Πέρεθ, άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με εκτέλεση πέναλτι. Η ομάδα του Ρομπέρτο «απάντησε» στο 41' με τον Ρολάν, αλλά στο 70' ο Αντριάν Λόπεθ έβαλε... φωτιά στο γήπεδο, δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στη Λα Κορούνια. Δεν το χάρηκε, όμως, για πολύ, αφού δύο λεπτά αργότερα η Μάλαγα ισοφάρισε ξανά με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ρολάν! Κι όμως... Η αναμέτρηση έκρυβε κι άλλες «συγκινήσεις». Πέντε λεπτά πριν τη λήξη, ο Αντριάν βρήκε εκ νέου δίχτυα και προκάλεσε ντελίριο ενθουσιασμού στις εξέδρες, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.