Καθάρισε και βλέπει Ρεάλ

Πιο δύσκολα απ' όσο δείχνει το τελικό 3-1 επικράτησε η Ντόρτμουντ της αξιόμαχης Φράιμπουργκ. Στην δεύτερη θέση ανέβηκε η Μπορούσια που βρίσκετε στους 12 βαθμούς.

Η Ντόρτμουντ δεν μπορούσε να απειλήσει στο πρώτο ημίχρονο παρόλα αυτά ευτύχισε να σκοράρει με τον συνηθής ύποπτο, Πιέρ Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ στο 45' λεπτό και να πάει στα αποδυτήρια με το υπέρ της 1-0. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα και στο 53' λεπτό ο Πίτσεκ έκανε το 2-0 για την ομάδα του. Παρόλα αυτά η Φράιμπουργκ δεν τα έβαλε κάτω και μείωσε στο 60' λεπτό με τον Φιλίπ με αποτέλεσμα να πιέζει μέχρι το τέλος για το γκολ της ισοφάρισης. Αντί για γκολ ισοφάρισης όμως είδαμε την Ντόρτμουντ στο 92' λεπτό με τον Γκερέρο να ξανά αυξάνει τον δείκτη του σκορ στα δύο τέρματα και να γράφει το τελικό 3-1.

Πλέον η προσοχή της Ντόρτμουντ στρέφεται στον σημαντικότατο αγώνα της Τρίτης απέναντι στην Ρεάλ Μαδρίτης για την δεύτερη αγωνιστική του Chmapions League.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Τελευταία Ενημέρωση