Φράιμπουργκ-Στουτγάρδη 3-3: Ματσάρα χωρίς Σάλαι(vid)

Έμεινε στον πάγκο ο Ούγγρος διεθνής

Φοβερό παιχνίδι έγινε στο Βάσβαλντ Στάντιον ανάμεσα σε Φράιμπουργκ και Στουτγάρδη, που βρήκε τις δυο ομάδες να μένουν στο 3-3 και χωρίς νίκη μετά από τρεις αγώνες στη Μπουντεσλίγκα.

Ο Ρόλαντ Σάλαι, απόκτημα της Φράιμπουργκ από τον ΑΠΟΕΛ στο φινάλε των μεταγραφών, ήταν στην αποστολή αλλά η εξέλιξη του αγώνα δε βόλεψε για να μπει αφού έμεινε με 10 η ομάδα του και προτιμήθηκαν αμυντικοί.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια, καθώς ο Γκόντορφ με κεφαλιά στο 1’ έβαλε τη Φράιμπουργκ μπροστά στο σκορ. Γενικώς οι γηπεδούχοι έμοιαζαν καλύτεροι στο πρώτο μέρος, αλλά στο φινάλε έγινε η ζημιά με την Στουτγάρδη να ισοφαρίζει με βολίδα του Ινσούα. Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Μάριο Γκόμες με διπλή προσπάθεια γύρισε το ματς, όμως μόλις για τρία λεπτά κράτησε. Ο Γκόντορφ επανήλθε με απευθείας χτύπημα φάουλ στο 52’ και ισοφάρισε. Ούτε αυτός χάρηκε για πολύ, αφού ο Γκόμες από σέντρα του Ινσούα σκόραρε ξανά με κεφαλιά στο 56’!

Ο Στράιχ έριξε στο ματς τον Βάλσμιτ και αφού πρώτα είχε δοκάρι στο 71’, κατάφερε να ισοφαρίσει με σουτ από τη γωνιά της περιοχής στο 81’! Το σουτ κόντραρε στον Παβάρ πριν γίνει γκολ αλλά ένα λεπτό μετά ο Γάλλος διεθνής κέρδισε τη δεύτερη κίτρινη και την αποβολή του Στέντζελ! Τα..απίθανα κάπου εδώ σταμάτησαν με τον Παβάρ να έχει μια ζαριά στο τέλος για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του αλλά ο Σβόλοφ κράτησε το βαθμό.

Μπουντεσλίγκα: Τελευταία Ενημέρωση