Βράζουν στο ζουμί τους

Μάιντς και Βόλφσμπουργκ ήρθαν ισόπαλες 1-1 στην «Opel Arena» και θα συνεχίσουν να ζουν με το άγχος του υποβιβασμούς.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η μάχη της Μάιντς κόντρα στην Βόλφσμπουργκ με την οποία άνοιξε η 24η αγωνιστική της Bundesliga. Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1 και καμία δεν κατάφερε να απομακρυνθεί από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Το ματς βέβαια στην «OPEL Arena» ξεκίνησε ιδανικά για τους «λύκους» που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Μπρέκαλο. Οι γηπεδούχοι ήταν αρκετά ζωηροί και κατάφεραν να απαντήσει σε πολύ καθοριστικό σημείο, καθώς λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο Μούτο (44’) έκανε το 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Βόλφσμπουργκ ήταν κάπως καλύτεροι, όμως οι δύο προπονητές απέφυγαν τα ρίσκα και συμβιβάστηκαν με την ισοπαλία.

Έτσι, η Βόλσμπουργκ διατηρήθηκε στη 14η θέση με 25 βαθμούς, ενώ η Μάιντς έφτασε στη 15η με 24.