«Τέζαρε» τον Λεβαδειακό ο Ναζλίδης στο 95’!

Με γκολ του Έλληνα φορ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Λάρισα επικράτησε 1-0 των Βοιωτών

«Σκότωσε» τον Λεβαδειακό ο Ναζλίδης! Ο Έλληνας επιθετικός με γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρισε μια σπουδαία νίκη στην Λάρισα (1-0) και υποχρέωσε παράλληλα τους Βοιωτούς στην πρώτη τους ήττα στο φετινό πρωτάθλημα!

Στους εννιά βαθμούς πλέον οι «βυσσινί» που πήραν βαθιά ανάσα αναφορικά με την μάχη της παραμονής, στους 14 παρέμεινε ο Λεβαδειακός! Αποβλήθηκε για δεύτερη φορά στη φετινή σεζόν ο Ζοσέ Ανιγκό, για διαμαρτυρία προς τους διαιτητές!

ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Γουάλας, Ζίζιτς, Φάρκας, Ρέντζας (54' Μασούρας), Φατιόν, Αγκάνοβιτς, Ντέλετιτς, Λεοζίνιο (68' Περόνε), Κριζμάν (81' Γιαννιτσάνης), Ναζλίδης.

Λεβαδειακός (Ζοσέ Ανιγκό): Επασί, Τσαμπούρη, Μεντί, Λεονάρντο, Τριποτσέρη, Ζοάο Φαβάρο, Ομπιόρα (81' Καλτσάς), Μητρόπουλο, Γιουσούφ, Μπραντάο, Γιακουμάκη.

Σούπερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση