«Τρίποντο» από τον… πάγκο για τον Παναθηναϊκό (vid)

«Χρυσός» σκόρερ ο Χατζηθεοδωρίδης

«Χρυσή» αλλαγή για τον Παναθηναϊκό αποδείχθηκε ο Χατζηθεοδωρίδης, καθώς το γκολ που πέτυχε στο 72ο λεπτό κι ενώ είχε περάσει στο ματς εννιά λεπτά νωρίτερα ήταν εκείνο που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του, με 1-0, επί του Πανιωνίου στο ΟΑΚΑ, μπροστά σε περίπου 25.000 φίλους του!

Οι «πράσινοι» ήταν σε γενικές γραμμές ανώτεροι του αντιπάλου τους, είχαν και δοκάρι με τον Καμπετσή μόλις στο 6’, αλλά σε αντίθεση με προηγούμενα παιχνίδια τους, δεν ήταν και το ίδιο αποτελεσματικοί. Παρόλα αυτά, έκαναν την έκτη τους νίκη στη Σούπερ Λίγκα, παραμένοντας αήττητοι μετά το πέρας της έβδομης αγωνιστικής.

Όσο για τους Νεοσμυρνιώτες, κατάφεραν να… αγχώσουν τον αντίπαλό τους, αλλά δεν μπόρεσαν να «διαψεύσουν» την παράδοση που τους ήθελε να φεύγουν ηττημένοι από το Ολυμπιακό στάδιο…

Οι συνθέσεις:

Παναθηναϊκός (4-4-2): Διούδης, Κουλιμπαλί, Κολοβέτσιος, Μαυρομάτης, Ινσούα, Χατζηγιοβάνης (82’ Σέχου), Δώνης (77’ Τζανδάρης), Κουρμπέλης, Μπουζούκης, Καμπετσής (63’ Χατζηθεοδωρίδης), Μακέντα.

Πανιώνιος (4-2-3-1): Κότνικ, Κούρντι, Ντομίνγκες, Μπανανά, Παπαγεωργίου, Κόρμπος (89’ Σεράφ), Κεϊτά, Τσιλούλης (55’ Μανθάτης), Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς, Ντουρμισάι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Τελευταία Ενημέρωση