Μάγκικη ισοπαλία για Κέρκυρα

ι «Φαίακες» δεν... μάσησαν, παίζοντας με εννέα παίκτες για ένα ημίχρονο και πήραν γενναίο 1-1 στην έδρα της Λαμίας

Η Κέρκυρα βγάζοντας… ψυχή χιλίων λεόντων πήρε σπουδαίο βαθμό (1-1) στην έδρα της Λαμίας, όπου στάθηκε όρθια παίζοντας με εννέα από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Παμλίδης άνοιξε το σκορ στο 6’ με κεφαλιά σε μια φάση που ο Αναστασιάδης είχε μείνει εκτός μάχης λόγω μυϊκού τραυματισμού και ο προσωπικός του αντίπαλος έμεινε ουσιαστικά αμαρκάριστος.

Στο 45’ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με (αυστηρό) πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Πίτι. Σε εκείνο το σημείο ο Σοϊλέδης δέχθηκε δεύτερη κίτρινη για το τράβηγμα στον Ισπανό και άφησε την ομάδα του με δέκα. Δευτερόλεπτα μετά ο Μπαλάφας πήρε κι αυτός δεύτερη κίτρινη, για άγαρμπο μαρκάρισμα στον χώρο του κέντρου.

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Κουτρομάνος, Ασίγκμπα, Αναστασιάδης, Παντελιάδης, Όμο, Μπλάζιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Ακόστα, Πίτι, Βάντερσον.

Κέρκυρα (Αλέκος Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Γκομέζ, Ντιόγκο, Γρομητσάρης, Σοϊλέδης, Σιόντης, Μπαλάφας, Ιωάννου, Επστάιν, Κόντος, Παμλίδης.