Καλπάζει η Λαμία των Τομάς-Μπερτόλιο

Πέτυχε την τρίτη σερί νίκη της, επικρατώντας με 2-1 του Απόλλωνα Σμύρνης

Σημαντικό βήμα παραμονής έκανε η Λαμία που μετά τον Παναθηναϊκό και τον Ατρόμητο, ξεπέρασε και το εμπόδιο του Απόλλωνα Σμύρνης, επικρατώντας με 2-1.

Αυτή ήταν 5η νίκη στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Μάκη Χάβου, που είχε μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χερόνιμο Μπαράλες ο οποίος βρήκε δίχτυα δύο φορές και χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του (στο πρώτο ελέγχεται για επιθετικό φάουλ).

Εξαιρετικό το πρώτο ημίχρονο του ματς, με τα τρία γκολ να σημειώνονται σε διάστημα 25 λεπτών. Έπεσε ο ρυθμός στην επανάληψη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Λαμία (Μάκης Χάβος): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Μπαράλες, Μπερτόλιο (85' Τομάς), Καραμάνος, Πίτι (61' Επστάιν), Δημούτσος, Σκόνδρας (46' Μπουλούλης), Σκαρντοβέλι

Απόλλων Σμύρνης (Μπάμπης Τενές): Χουάντερσον, Οριουέλα, Κύργιας, Βαφέας, Γκίνο (58' Γαρουφαλιάς), Μπεντινέλι, Ακόστα (70' Ναζλίδης), Ντεφεντερίκο (46' Ναδάλες), Στάθης, Ντουρσό, Ελ Χέλβε