«Φρέναρε» τον Άρη ο Πανιώνιος!

«Φωνάζει» για δύο φάσεις ο Άρης αλλά μάλον δεν έχει δίκιο

«Φρένο» του Πανιωνίου στον Άρη! Η ομάδα του Άκη Μάντζιου εκμεταλλεύτηκε μία από τις λιγοστές καλές της στιγμές στο ματς και με γκολ του Τσιλούλη (56’) έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από το «Κλέανθης Βικελίδης» (1-1). Ανώτερος σε όλο το ματς ο Άρης, είχε προηγηθεί με μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ματίγια (48’), γκολ στο οποίο φέρει ευθύνη ο Κότνικ!

Με δέκα παίκτες από το 11ο λεπτό οι γηπεδούχοι λόγω αποβολής του Μπάσα, ο οποίος πήγε να... κόψει την καριέρα του Μακσίμοβιτς. Είχαν περισσότερες καλές ευκαιρίες και καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας αλλά δεν κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμά τους στην έναρξη του δευτέρου μέρους οι γηπεδούχοι.

«Φωνάζει» για δύο φάσεις ο Άρης αλλά μάλον δεν έχει δίκιο. Η πρώτη είναι στο γκολ του Πανιωνίου για χέρι στο κοντρόλ του Τσιλούλη πριν πλασάρει αλλά από τα ριπλέι δεν ήταν ξεκάθαρα, ενώ στο 84ο λεπτό ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Μακρύλλου, το οποίο ήταν κολλημένο στο σώμα του.

Στο +2 από τον έκτο Παναθηναϊκό αλλά και στο -6 από τον τέταρτο Ατρόμητο πλέον ο Άρης, με τον Πανιώνιο να παίρνει και αυτός έναν βαθμό και να βρίσκεται μία νίκη μπροστά από τον ΠΑΣ Γιάννινα και την θέση που οδηγεί στα μπαράζ.

Άρης (Σάββας Παντελίδης): Κουέστα, Τζανακάκης, Δεληζήσης (68’ Φετφατζίδης), Ροζ, Κορχούτ, Μπάσα, Mατίγια, Ματέο (64’ Βέλεθ), Τόνσο (77’ Μαρτίνες), Ντιγκινί, Λάρσον.

Πανιώνιος (Άκης Μάντζιος): Κότνικ, Παπαγεωργίου, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Κόσιτς, Κόρμπος, Μακσίμοβιτς (14’ Άρτσε), Μακρύλλος, Τσιλούλης (87’ Καμαρά), Σιντι Αλι (80’ Σπιριντόνοβιτς), Ντουμιρσάϊ.