AEK: Από πεντάρα σε… τεσσάρα θα πετάει!

ΑΕΚ on fire!

Πέντε μέρες αφότου… παρέσυρε (5-0) τη Λαμία, η Ένωση εμφανίστηκε σαρωτική και στο δεύτερο φιλικό… προετοιμασίας, ενόψει της επανέναρξης (όταν και όποτε) του πρωταθλήματος, επικρατώντας 4-0 του Παναιτωλικού στο ΟΑΚΑ!

Η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ έδειξε πως διατηρείται σε εξαιρετική φόρμα, περιμένοντας να αρχίσουν ξανά οι επίσημες υποχρεώσεις της, με τους Γιακουμάκη και Αϊντάρεβιτς να βρίσκουν και πάλι δίχτυα, ενώ στην «εξίσωση» μπήκε και ο Βίκτωρας Κλωναρίδης, ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα. Θυμίζουμε, ο 25χρονος είχε αγωνιστεί στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης της Παρασκευής, αλλά δεν είχε καταφέρει να σκοράρει.

Μόλις στο 12' και έπειτα από σέντρα του Λόπες, ο Αϊντάρεβιτς άνοιξε το σκορ για τους «κιτρινόμαυρους», με τον Κλωναρίδη να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του τέσσερα λεπτά αργότερα (16'), με προσωπική ενέργεια και σουτ.

Το τρίτο γκολ, ωστόσο… καθυστέρησε, αφού ήρθε στο 62', με τον Γιακουμάκη να κλέβει την μπάλα, να περνάει και τον τερματοφύλακα και να τη στέλνει στα δίχτυα των φιλοξενούμενων, ενώ στο 65' ο Αντωνίου είχε δοκάρι. Τελικά, το… κερασάκι στην τούρτα μπήκε στο 74', με τον Λιβάγια να κερδίζει πέναλτι από τον Μπεχαράνο και τον Κλωναρίδη να «γράφει» το 4-0.

ΑΕΚ: Τσιντώτας (77' Ντούνης), Λαμπρόπουλος (73' Σταμούλης), Γιαννούτσος, Τζανετόπουλος, Λόπες, Σιμόες (73' Μπάμπης), Μοράν, Κλωναρίδης, Αϊντάρεβιτς (60' Αντωνίου), Λιβάγια, Γιακουμάκης (69' Μεληκιώτης).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης (70' Σταματόπουλος), Γιαννιώτης (65' Μύγας), Μιχάι (65' Παρράς), Χαντάκιας (46' Μπεχαράνο), Μαρινάκης (70' Νταλακούρας), Μπράβο (65' Βασιλούδης), Ντίας (70' Κλέσιο), Μάζουρεκ (65' Ιταμπέλ), Μάρκος Πάουλο, Γουίλιαν (46' Ρόσα), Μοράρ (70' Βακράκος).

ΑΕΚ: Τελευταία Ενημέρωση