Χάνει το Γαλλία-Γερμανία ο τραυματίας Μπόατενγκ

Χωρίς τον Ζερόμ Μπόατενγκ θα αντιμετωπίσει τη Γαλλία την Τρίτη η Γερμανία, καθώς ο αμυντικός της Μπάγερν Μονάχου αποχώρησε από το ματς με την Ολλανδία με μυϊκό πρόβλημα.

Ο Μπόατενγκ έπαιξε 90 λεπτά την ήττα των «πάντσερ» από τους «οράνιε» με 3-0, χθες στην «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα», αλλά ένιωσε ενοχλήσεις στο δεξί του πόδι στα μισά της διάρκειας του δευτέρου ημιχρόνου.

Η διάγνωση έδειξε μυϊκό πρόβλημα για τον 29χρονο στόπερ, ο οποίος δεν θα ταξιδέψει με την υπόλοιπη αποστολή της Γερμανίας για το Παρίσι, ενόψει του μεθαυριανού αγώνα στο «Σεν Ντενί» με τους Πρωταθλητές κόσμου.

Όσο για τον αντικαταστάτη του Μπόατενγκ στο βασικό σχήμα της «νατσιονάλμανσαφτ»; Πιθανότατα θα είναι ο συμπαίκτης του στους Βαυαρούς, Νίκλας Σούλε.

Nations League: Τελευταία Ενημέρωση