Τον πρώτο λόγο τα Σκόπια, βροχή από γκολ η Αρμενία!

Τα Σκόπια πέρασαν με 2-0 από το Λιχτενστάιν και θα καθαρίσουν την πρωτιά αν δεν χάσουν την τελευταία αγωνιστική από την Αρμενία

NATIONSLEAGUE-4η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-4ος ΟΜΙΛΟΣ

Γιβραλτάρ-Αρμενία: 2-6

(Ντε Μπαρ 10’, Πρίστλεϊ 78’-Moβσισιάν 27’, 48’, 52’, 54’, Καρτασιάν 66’, Καραπετιάν 90+4’)

Η Αρμενία διέλυσε με 2-6 το Γιβραλτάρ και θέλει νίκη και μόνο νίκη επί των Σκοπίων για να βγει πρώτη.

Το Γιβραλτάρ σόκαρε την Αρμενία στο 10ο λεπτό, καθώς άνοιξε το σκορ με τον Ντε Μπαρ, αλλά στο 27’ ο Μοβσισιάν έκανε το 1-1. Και στο 48’ ο ίδιος παίκτης έγραψε και το 1-2 και μάλιστα πέτυχε και χατ τρικ στο 52’ για το 1-3. Ο Μοβσισιάν πέτυχε και 4ο γκολ στο 54ο λεπτό για το 1-4, ενώ στο 66’ ο Καρτασιάν έκανε το 1-5. Το 2-5 έκανε ο Πρίστλεϊ στο 78ο λεπτό και στο 90+4΄ο Καραπετιάν διαμόρφωσε το τελικό 2-6.

Λιχτενστάιν-Σκόπια: 0-2

(Μπάρντι 53’, Ντεστορόβσκι 90+1’)

Σπουδαίο διπλό με 1-0 πέτυχαν τα Σκόπια στην έδρα του Λιχτενστάιν και θέλουν να αποφύγουν την ήττα από την Αρμενία για να βγουν στην πρώτη θέση

Το Λιχτενστάιν άντεξε στο πρώτο μέρος αλλά στο 50’ έχασε με κόκκινη τον Βίζερ και τρία λεπτά μετά, ο Μπάρντι έκανε το 0-1. και στις καθυστερήσεις ο Νεστορόβσκι έκανε το 0-2.

Nations League: Τελευταία Ενημέρωση