Nations League: Πήρε το «δώρο» της Ελλάδας και έμεινε μόνη η Φινλανδία

Με τον Πούκι να βρίσκει ξανά δίχτυα η Φινλανδία έκανε το 2/2 επικρατώντας 1-0 κόντρα στην Εσθονία..

Δεν άφησε ανεκμετάλλευτη την ήττα της Εθνικής Ελλάδας η Φινλανδία που χάρη σε τέρμα του Πούκι επικράτησε 1-0 εντός έδρας κόντρα στη Φινλανδία και διπλασίασε τις νίκες της στον όμιλο.

3ο Γκρουπ, 2ος όμιλος

1.Φινλανδία 6

2.Ουγγαρία 3

3.Ελλάδα 3

4.Εσθονία 0

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το παιχνίδι για τους γηπεδούχους. Λίγο μετά τη συμπλήρωση του πρώτου δεκάλεπτου η ομάδα του Κανέρβα άνοιξε το σκορ με τον συνήθη ύποπτο, Τεέμου Πούκι, να «γράφει» το 1-0 (12’). Από εκεί και πέρα τα πράγματα έγιναν αρκετά πιο εύκολα για τους Σκανδιναβούς που δεν απειλήθηκαν από τους Εσθονούς οι οποίοι δεν είχαν ξεκάθαρο αγωνιστικό πλάνο.

Αντίστοιχο ήταν και το σκηνικό του παιχνιδιού στο «Veritas Stadion» και στο δεύτερο ημίχρονο. Η Φινλανδία μπορεί να μην κατάφερε να «καθαρίσει» το ματς ωστόσο οι παίκτες του Ρέιμ δεν βρήκαν τον τρόπο να απαντήσουν και μετά και από το παιχνίδι απέναντι στην Ελλάδα γνώρισαν την δεύτερη ήττα τους στον όμιλο.

Nations League: Τελευταία Ενημέρωση