Με Κέιχιλ «στρατηγό» προκρίθηκε η Αυστραλία (vid)

Με μπροστάρη τον 37χρονο Κέιχιλ η Αυστραλία προκρίθηκε στα μπαράζ

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον γερόλυκο, Τιμ Κέιχιλ, η Αυστραλία επικράτησε 2-1 στην παράταση της Συρίας και έκλεισε θέση για τα μπαράζ με φόντο το Μουντιάλ της Ρωσίας!

Εισιτήριο για τα μπαράζ που οδηγούν στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Ρωσίας, έκλεισε η Αυστραλία, που πήρε την πρόκριση κόντρα στη Συρία, επικρατώντας με 2-1 στην παράταση (πρώτο ματς 1-1).

Τα «καγκουρό» είχαν απόλυτο πρωταγωνιστή τον Τιμ Κέιχιλ, ο οποίος στα 37 του, πέτυχε δύο γκολ και ολοκλήρωσε την ανατροπή κόντρα στους μαχητικούς Σύριους που το πάλεψαν όσο μπορούσαν.

Οι Σύριοι, κατάφεραν να προηγηθούν νωρίς στο παιχνίδι του Αλ Σόμα που έκανε το 1-0 στο 6ο λεπτό για την ομάδα του, αλλά στη συνέχεια η Αυστραλία πήρε τα ηνία του ματς και έδειξε την ποιότητα της.

Στο 13ο λεπτό, ο Κέιχιλ ισοφάρισε σε 1-1, ενώ ο ίδιος παίκτης στην παράταση, ήταν αυτός που λύτρωσε την ομάδα του και σφράγισε το εισιτήριο για το Μουντιάλ της Ρωσίας.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Αλ Μάβας στο 94' και στο 109ο λεπτό ο Τιμ Κέιχιλ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έστειλε την Αυστραλία στο επόμενο και τελευταίο μπαράζ, που θα είναι κόντρα στον τέταρτο του ομίλου της Κεντρικής, Βόρειας Αμερικής και Καραϊβικής.

Πηγή:sport-fm.gr