Η Γαλλία έμαθε μπαλίτσα στη Ρωσία!

Καθάρισε τους διοργανωτές του μουντιάλ

Άλλη μια απόδειξη ότι βαδίζει καλά ενόψει του καλοκαιρινού Μουντιάλ έδωσε σήμερα η Γαλλία. Οι τρικολόρ επικράτησαν 3-1 της Ρωσίας σε ένας φιλικό παιχνίδι που έγινε στην Αγία Πετρούπολη, όντας ανώτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Ο Εμπαπέ ήταν το πρόσωπο του ματς καθώς σκόραρε τα δύο από τα τρία τέρματα που πέτυχαν οι Γάλλοι, με τον Πογκμπά όμως να παίρνει και εκείνος δικαιολογημένα αρκετή λάμψη λόγω του πανέμορφου γκολ που πέτυχε.

Το σκορ άνοιξε στο 40ο λεπτό ο Εμπαπέ, με τον Πογκμπά εννέα λεπτά αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματα της Γαλλίας.

Η Ρωσία μείωσε σε 2-1 με τον Σμόλοφ στο 68ο λεπτό το οποίο όμως δεν ήταν το τελικό σκορ. Αυτό διαμορφώθηκε από τον νεαρό επιθετικό της Παρί Σεν Ζερμέν στο 83ο λεπτό.