Ρωσία-Σ.Αραβία 5-0: Αγριεμένη η «αρκούδα»! (vid)

Τα στιγμιότυπα του πρώτου αγώνα

Με τον Αλεξάντρ Γκολόβιν να κάνει ένα απολαυστικό παιχνίδι και να σκοράρει στο φινάλε με φάουλ και να μοιράζει δύο ασίστ και τον Τσερίσεφ να σημειώνει δύο γκολ το ένα καλύτερο από το άλλο η Ρωσία επικράτησε άνετα στο εναρκτήριο παιχνίδι του 21ου Παγκοσμίου Κυπέλλου με 5-0 των Σαουδαράβων. Ο Γκαζίνσκι με κεφαλιά στο 12ο λεπτό ύστερα από σέντρα του Γκολόβιν έκανε το 1-0.

Οι Ρώσοι παρά την έξοδο του Τζαγκόεφ από τον αγώνα με τραυματισμό (θλάση προσαγωγών που θα τον αφήσει εκτός στον πρώτο γύρο), πήραν πράγματα από τον Τσερίσεφ που τον αντικατέστησε και αυτός δύο λεπτά πριν το φινάλε του 1ου μέρους καθάρισε με πανέμορφο γκολ το ματς για το 2-0. Ο Τζιούμπα που επίσης ήρθε από τον πάγκο στο ματς, έκανε το 3-0 με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Γκολόβιν. Όλα τα λεφτά το μαγικό γκολ με το αριστερό εξωτερικό φάλτσο του Τσερίσεφ για το 4-0, με απευθείας χτύπημα φάουλ ο Γκολόβιν το 5-0 στο 94’.

Διαβάστε για περισσότερα: Ρωσία-Σ.Αραβία 5-0: Επιθετικό ρεσιτάλ από Ρωσία