Στο ρελαντί η Χιλή (vid)

Η Χιλή πήρε εύκολα τη νίκη με 3-1 επί της ουραγού Βενεζουέλα και ανέβηκε ξανά στις θέσεις που οδηγούν απευθείας στο Μουντιάλ της Ρωσίας.

Δεν άφησαν οι Χιλιανοί να πάει χαμένο το δώρο που έκανε η Βολιβία με το 2-0 επί της Αργεντινής. Με το 3-1 επί της ουραγού Βενεζουέλα, η Χιλή προσπέρασε την Αλμπισελέστε στη βαθμολογία του προκριματικού ομίλου της Ν. Αμερικής και η μάχη της πρόκρισης στα τελικά του Μουντιάλ έχει πάρει φωτιά!

Mόλις 22 λεπτά χρειάστηκε η Χιλή για να... καθαρίσει το ματς, με τον Αλέξις Σάντσες να ανοίγει το σκορ 5΄ με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ και 2 λεπτά αργότερα ο Παρέδες έκανε το 2-0. Ο ίδιος παίκτης στο 22΄ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, με τη Βενεζουέλα να μειώνει στο 63΄ με τον Ροντόν ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Μουντιάλ 2018: Τελευταία Ενημέρωση

Από τον χθεσινό αγώνα

Εκτός Μουντιάλ το Καμερούν

Εκτός του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας έμεινε το Καμερούν, αφού το 1-1 με τη Νιγηρία σηματοδοτεί την απουσία των «λιονταριών» ...