Ισοπαλία η Κοπεγχάγη, αλλαγή ο Πιέρος

Όρθια (1-1) έμεινε η Λοκομοτίβ αγωνιζόμενη εκτός έδρας με την Σέριφ και έτσι ήρθε ακόμη πιο κοντά στην πρόκριση. Ισοπαλια 1-1 και στο άλλο ματς με την Κοπεγχάγη να αγωνίζεται χωρίς τον Ζέκα.

Άλλο ένα βήμα για να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση των πλέι-οφ έκανε η Λοκομοτίβ Μόσχας η οποία ήρθε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Σερίφ Τίρασπολ. Οι ρώσοι άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό με τον Μίραντσουκ αλλά στο 31ο ο Μπαντιμπαγκά έκανε το 1-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Με το ίδιο σκορ τέλειωσε και το άλλο παιχνίδι του ομίλου. Η Κοπεγχάγη αγωνιζόμενη χωρίς τον Ζέκα (εκτός αποστολής) και τον Σωτηρίου να περνά ως αλλαγή πήρε το 1-1 από την Ζλιν εκτός έδρας. Ο Ντιοπ άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό για τους γηπεδούχους αλλά στο 19’ ο Άνκερσεν ισοφάρισε.

Το παιχνίδι διεκόπη για λίγα λεπτά λόγω πυκνής ομίχλης. Συνεχίστηκε λίγο αργότερα χωρίς όμως να αλλάζει κάτι στο ματς.