ΚΛΕΙΣΙΜΟ
Loading...
24 sports

Γιουρόπα Λιγκ: Καλή κλήρωση για Απόλλωνα, άτυχη η ΑΕΚ

Έμαθαν τους πιθανούς αντιπάλους τους στον 3ο προκριματικό

24sports team

24sports team

info@24sports.com.cy

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του 3ου προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ στη Νιόν της Ελβετίας, στην  οποία συμμετείχαν ο Απόλλωνας και η ΑΕΚ.

Ο Απόλλωνας θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Ντιναμό Μπρέστ-Ατρόμητος σε περίπτωση που ξεπεράσει το εμπόδιο της Ζελέζνιτσαρ.

Πιο δύσκολη κλήρωση είχε η ΑΕΚ Λάρνακας η οποία θα αναμετρηθεί με τον ηττημένο του ζευγαριού Άγιαξ-Στουρμ Γκρατς εφόσον περάσει το εμπόδιο της Ντάνταλκ. 

Οι αγώνες του τρίτου προκριματικού γύρου του Europa League θα γίνουν στις 9 και 16 Αυγούστου.

Αναλυτικά:

Tobol Kostanay (KAZ)/Pyunik (ARM) v Maccabi Tel-Aviv (ISR)/Radnicki Niš (SRB)
Dunajská Streda (SVK)/Dinamo Minsk (BLR) v Zenit (RUS)
Ajax (NED)/Sturm Graz (AUT) v Dundalk (IRL)/AEK Larnaca (CYP)
St. Gallen (SUI)/Sarpsborg (NOR) v HNK Rijeka (CRO)
İstanbul Başakşehir (TUR) v Aberdeen (SCO)/Burnley (ENG)

Zorya Luhansk (UKR) v Braga (POR)
Hapoel Haifa (ISR)/FH Hafnarfjördur (ISL) v Atalanta (ITA)/Sarajevo (BIH)
Genk (BEL)/Fola Esch (LUX) v Shakhtyor Soligorsk (BLR)/Lech Poznań (POL)
Viitorul (ROU)/Vitesse (NED) v PAOK (GRE)/Basel (SUI)
Nordsjælland (DEN)/AIK (SWE) v Partizan (SRB)/Trakai (LTU)

Hibernian (SCO)/Asteras Tripolis (GRE) v Molde (NOR)/Laç (ALB)
Hajduk Split (CRO)/Slavia Sofia (BUL) v Rudar Velenje (SVN)/FCSB (ROU)
Sevilla (ESP)/Újpest (HUN) v Žalgiris Vilnius (LTU)/Vaduz (LIE)
Sigma Olomouc (CZE) v Kairat Almaty (KAZ)/AZ Alkmaar (NED)
Balzan (MLT)/Slovan Bratislava (SVK) v Rapid Wien (AUT)

Djurgården (SWE)/Mariupol (UKR) v Ventspils (LVA)/Bordeaux (FRA)
CSKA-Sofia (BUL)/Admira Wacker Mödling (AUT) v Stjarnan (ISL)/København (DEN)
Olympiacos (GRE) v Luzern (SUI)
Osijek (CRO)/Rangers (SCO) v Chikhura Sachkhere (GEO)/Maribor (SVN)
Górnik Zabrze (POL)/Trenčín (SVK) v Feyenoord (NED)

Jagiellonia Białystok (POL)/Rio Ave (POR) v Gent (BEL)
Spartak Subotica (SRB)/Sparta Praha (CZE) v Brøndby (DEN)
Ufa (RUS)/Domžale (SVN) v Budapest Honvéd (HUN)/Progrès Niederkorn (LUX)
B36 Tórshavn (FRO)/Beşiktaş (TUR) v LASK (AUT)/Lillestrøm (NOR)
Željezničar (BIH)/Apollon Limassol (CYP) v Dinamo Brest (BLR)/Atromitos (GRE)
Leipzig (GER)/Häcken (SWE) v U Craiova (ROU)

Ενημέρωση για την κλήρωση:

15:05 Σε λίγο θα ξεκινήσει η διαδικασία της κλήρωσης με το έκτο γκρουπ στο οποίο βρίσκεται η ΑΕΚ Λάρνακας.

15:08 Με Άγιαξ ή Στουρμ Γκρατζ η ΑΕΚ Λάρνακας. Δύσκολη κλήρωση. 

15:11 Με Βιτορούλ ή Βίτεσε ο ΠΑΟΚ εάν αποκλειστεί από τη Βασιλεία στο Τσάμπιονς Λιγκ.

15:13 Ο Αστέρας Τρίπολης θα αντιμετωπίσει τον νικητή του Μόλντε-Λάτσι αν περάσει την Χιμπέρνιαν.

15:13 Την Λουκέρνη θα αντιμετωπίσει ο Ολυμπιακός.

15:15 Με το ζευγάρι Ατρόμητος-Ντιναμό Μπρεστ κληρώθηκε ο Απόλλωνας.

ΣΧΕΤΙΚΑ TAGS

Europa League: Τελευταία Ενημέρωση

Ώρα για δράση στο Europa League

Ώρα για δράση στο Europa League

Στη… σκιά των μονομαχιών Απόλλων, ΑΕΚ Λάρνακας, Ολυμπιακού και ΠΑΟΚ, διεξάγονται σημαντικά ματς για την πρεμιέρα του Europa ...
 |  EUROPA LEAGUE