ΚΛΕΙΣΙΜΟ
Loading...

Η ώρα της κρίσης

Η ώρα της κρίσης για τις ομάδες που μετέχουν στο Europa League έφτασε και η αποψινή αγωνιστική είναι ιδιαίτερα καθοριστική για την συνέχεια στην διοργάνωση.

Ομάδες που στην αρχή της σεζόν έμοιαζαν φαβορί, όπως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ παίζουν την ζωή τους και η νίκη για τον Μουρίνιο και τους παίκτες του κόντρα στην Φέγενορντ είναι μονόδρομος. Κάτι ανάλογο ισχύει και για την Ίντερ που ευελπιστεί να φύγει με διπλό από την έδρα της Χάποελ Μπερ Σεβά για να μην γνωρίσει τον πρόωρο αποκλεισμό από την διοργάνωση.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής

1ος Όμιλος

Φενέρμπαχτσε – Ζορία Λουχάνσκ (18:00)
Μάντσεστερ Γ. – Φέγενορντ (22:05)

Βαθμολογία

Φενέρμπαχτσε 7 (5-5)
Φέγενορντ 7 (3-2)
Μάντσεστερ Γ. 6 (6-4)
Ζόρια Λουχάνσκ 2 (2-4)

Η επόμενη αγωνιστική

Ζορία Λουχάνσκ – Μάντσεστερ Γ. (20:00)
Φέγενορντ – Φενέρμπαχτσε (20:00)

2ος Όμιλος

Αστάνα – ΑΠΟΕΛ (18:00)
Ολυμπιακός – Γιούνγκ Μπόις (22:05)

Βαθμολογία

ΑΠΟΕΛ 9 (5-4)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 (6-3)
Γιουνγκ Μπόις 4 (3-3)
Αστάνα 2 (3-7)

Η επόμενη αγωνιστική

ΑΠΟΕΛ-Ολυμπιακός (20:00)
Γιούνγκ Μπόις-Αστάνα (20:00)

3ος Όμιλος

Καμπάλα – Αντερλεχτ (18:00)
Σεντ Ετιέν – Μάιντς (22:05)

Βαθμολογία

Άντερλεχτ 8 (11-4)
Σεντ Ετιέν 8 (5-3)
Μάιντς 5 (6-10)
Καμπάλα 0 (4-9)

Η επόμενη αγωνιστική

Άντερλεχτ-Σεντ Ετιέν (20:00)
Μάιντς-Καμπάλα (20:00)

4ος Όμιλος

Ζενίτ Αγ.Πετρ. – Μακάμπι Τελ Αβίβ (18:00)
Ντάνταλκ – Αλκμααρ (22:05)

Βαθμολογία

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 12 (13-5)
Ντάνταλκ 4 (4-5)
Μακάμπι Τελ Αβίβ 4 (5-6)
Άλκμααρ 2 (2-8)

Η επόμενη αγωνιστική

Μακάμπι – Ντάνταλκ (20:00)
Άλκμααρ – Ζενίτ (20:00)

5ος Όμιλος

Αούστρια Βιένης – Άστρα Τζούρτζιου (22:05)
Ρόμα – Πλζεν (22:05)

Βαθμολογία

Ρόμα 8 (12-6)
Αούστρια Βιένης 5 (8-9)
Άστρα Τζούρτζιου 4 (5-9)
Βικτόρια Πλζεν 3 (3-4)

Η επόμενη αγωνιστική

Άστρα – Ρόμα (20:00)
Πλζεν – Αούστρια Βιέννης (20:00)

6ος Όμιλος

Αθλέτικ Μπιλμπάο – Σασουόλο (22:05)
Γκενκ – Ραπίντ Βιένης (22:05)

Βαθμολογία

Γκενκ 6 (10-9)
Αθλέτικ Μπιλμπάο 6 (6-8)
Σασουόλο 5 (7-6)
Ραπίντ Βιένης 5 (6-6)

Η επόμενη αγωνιστική

Σασουόλο – Γκενκ (20:00)
Ραπίντ Βιέννης – Αθλέτικ Μπιλμπάο (20:00)

7ος Όμιλος

Θέλτα Βίγκο – Σταντάρ Λιέγης (20:00)
Αγιαξ – Παναθηναϊκός (20:00)

Βαθμολογία

Άγιαξ 10 (8-5)
Θέλτα Βίγκο 5 (7-6)
Σταντάρ Λιέγης 5 (6-4)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1 (3-9)

Η επόμενη αγωνιστική

Παναθηναϊκός-Θέλτα (22:05)
Σταντάρ Λιέγης – Άγιαξ (22:05)

8ος Όμιλος

Γάνδη – Μπράγκα (20:00)
Σαχτάρ Ντόνετσκ – Κονιασπόρ (20:00)

Βαθμολογία

Σαχτάρ Ντόνετσκ 12 (13-3)
Μπράγκα 5 (5-5)
Γάνδη 4 (6-11)
Κόνιασπορ 1 (2-7)

Η επόμενη αγωνιστική

Μπράγκα – Σαχτάρ (18:00)
Κόνιασπορ – Γάνδη (18:00)

9ος Όμιλος

Σάλκε – Νις (20:00)
Κράσνονταρ – Σάλτσμπουργκ (20:00)

Βαθμολογία

Σάλκε 12 (7-1)
Κράσνονταρ 6 (6-5)
Σάλτσμπουργκ 3 (3-5)
Νις 3 (3-8)

Η επόμενη αγωνιστική

Νις-Κράσνονταρ (22:05)
Σάλτσμπουργκ – Σάλκε (22:05)

10ος Όμιλος

Φιορεντίνα – ΠΑΟΚ (20:00)
Σλόβαν Λίμπερετς – Καραμπάχ (20:00)

Βαθμολογία

Φιορεντίνα 10 (11-2)
Καραμπάχ 7 (5-6)
ΠΑΟΚ 4 (2-4)
Σλόβαν Λίμπερετς 1 (4-10)

Η επόμενη αγωνιστική

ΠΑΟΚ-Λίμπερετς (18:00)
Καραμπάχ-Φιορεντίνα (18:00)

11ος όμιλος

Χαποέλ Μπερ Σεβά – Ιντερ (20:00)
Σπάρτα Πράγας – Σαουθάμπτον (20:00)

Βαθμολογία

Σπάρτα Πράγας 9 (6-4)
Σαουθάμπτον 7 (5-2)
Χάποελ Μπερ Σεβά 4 (2-3)
Ίντερ 3 (3-7)

Η επόμενη αγωνιστική

Σαουθάμπτον – Χάποελ Μπερ Σεβά (22:05)
Ίντερ – Σπάρτα Πράγας (22:05)

12ος Όμιλος

Στεάουα Βουκ. – Οσμανλισπόρ (20:00)
Ζυρίχη – Βιγιαρεάλ (20:00)

Βαθμολογία

Οσμανλισπόρ 7 (7-5)
Βιγιαρεάλ 5 (6-6)
Ζυρίχη 5 (4-4)
Στεάουα Βουκουρεστίου 3 (2-4)

Η επόμενη αγωνιστική

Βιγιαρεάλ-Στεάουα (18:00)
Οσμανλισπόρ- Ζυρίχη (18:00)

Europa League: Τελευταία Ενημέρωση