ΚΛΕΙΣΙΜΟ
Loading...

Η δράση στο Europa League

24sports team

24sports team

info@24sports.com.cy

Το πρόσωπο της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League είναι ο Ρόμπιν φαν Πέρσι, καθώς το βράδυ της Πέμπτης η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται την Φενέρμπαχτσε και ο Ολλανδός επιστρέφει μετά από έναν χρόνο και κάτι στο Old Trafford ως αντίπαλος.

Το ματς είναι σημαντικό και για τις δύο ομάδες, καθώς δεν έχουν ξεκινήσει καλά την σεζόν και ψάχνουν... διέξοδο στην Ευρώπη.

Ο Ζοζέ Μουρίνιο μάλιστα στην συνέντευξη τύπου τόνισε πως κανείς δεν έχει εξασφαλισμένη θέση στην 11άδα, με το "καμπανάκι" να χτυπά για τους Ιμπραχίμοβιτς και Πογκμπά, καθώς ήδη το έχει κάνει αυτό με τον Ρούνεϊ.

Η Φενέρ είναι στην κορυφή του 1ου ομίλου με 4 βαθμούς, ενώ η ManUtd έχει 3, όπως και η Φέγενοορντ, ενώ έναν βαθμό έχει η Ζόρια (παίζει στο Ρότερνταμ).

Από το υπόλοιπο πρόγραμμα ξεχωρίζει το Ίντερ - Σαουθάμπτον, με τους Ιταλούς να έχουν δύο ήττες στις δύο πρώτες αγωνιστικές!

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:

22:05
1ος όμιλος
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Φενέρμπαχτσε
Φέγενοορντ - Ζόρια

2ος όμιλος
Ολυμπιακός - Αστάνα
Γιουνγκ Μπόις - ΑΠΟΕΛ

3ος όμιλος
Γκαμπάλα - Μάιντς
Σεντ-Ετιέν - Άντερλεχτ

4ος όμιλος
Ντάνταλκ - Ζενίτ
Άλκμααρ - Μακάμπι Τελ-Αβίβ

5ος όμιλος
Ρόμα - Αούστρια Βιέννης
Βικτόρια Πλζεν - Άστρα Τζούρτζου

6ος όμιλος
Γκενκ - Μπιλμπάο
Ραπίντ Βιέννης - Σασουόλο

20:00
7ος όμιλος
Θέλτα - Άγιαξ
Σταντάρ Λιέγης - Παναθηναϊκός

8ος όμιλος
Σαχτάρ - Γάνδη
Κόνιασπορ - Μπράγκα

9ος όμιλος
Κρασνοντάρ - Σάλκε
Ζάλτσμπουργκ - Νις

10ος όμιλος
Σλόβαν Λίμπερετς - Φιορεντίνα
Καραμπάγκ - ΠΑΟΚ

11ος όμιλος
Χαπόελ Μπερ-Σεβά - Σπάρτα Πράγας
Ίντερ - Σαουθάμπτον

12ος όμιλος
Στεάουα Βουκουρεστίου - Ζυρίχη
Οσμάνλισπορ - Βιγιαρεάλ

Οι βαθμολογίες

1ος όμιλος
1. Φενέρμπαχτσε 4 (2-1)
2. Φέγενοορντ 3 (1-1)
3. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3 (1-1)
4. Ζόρια 1 (1-2)

2ος όμιλος
1. ΑΠΟΕΛ 6 (3-1)
2. Ολυμπιακός 3 (1-1)
3. Αστάνα 1 (1-2)
4. Γιουνγκ Μπόις 1 (0-1)

3ος όμιλος
1. Άντερλεχτ 4 (4-2)
2. Μάιντς 4 (4-3)
3. Σεντ-Ετιέν 2 (2-2)
4. Γκαμπάλα 0 (3-6)

4ος όμιλος
1. Ζενίτ 6 (9-3)
2. Ντάνταλκ 4 (2-1)
3. Άλκμααρ 1 (1-6)
4. Μακάμπι Τελ-Αβίβ 0 (3-5)

5ος όμιλος
1. Ρόμα 4 (5-1)
2. Αούστρια Βιέννης 4 (3-2)
3. Βικτόρια Πλζεν 2 (1-1)
4. Άστρα Τζούρτζου 0 (2-7)

6ος όμιλος
1. Γκενκ 3 (5-4)
2. Σασουόλο 3 (4-3)
3. Ραπίντ Βιέννης 3 (3-3)
4. Μπιλμπάο 3 (1-3)

7ος όμιλος
1. Άγιαξ 6 (3-1)
2. Θέλτα 4 (3-1)
3. Σταντάρ Λιέγης 1 (1-2)
4. Παναθηναϊκός 0 (1-4)

8ος όμιλος
1. Σαχτάρ 6 (3-0)
2. Γάνδη 4 (3-1)
3. Μπράγκα 1 (1-3)
4. Κόνιασπορ 0 (0-3)

9ος όμιλος
1. Κρασνοντάρ 6 (6-2)
2. Σάλκε 6 (4-1)
3. Ζάλτσμπουργκ 0 (1-4)
4. Νις 0 (2-6)

10ος όμιλος
1. Φιορεντίνα 4 (5-1)
2. ΠΑΟΚ 4 (2-1)
3. Σλόβαν Λίμπερετς 1 (3-4)
4. Καραμπάγκ 1 (3-7)

11ος όμιλος
1. Σαουθάμπτον 4 (3-0)
2. Χαπόελ Μπερ-Σεβά 4 (2-0)
3. Σπάρτα Πράγας 3 (3-4)
4. Ίντερ 0 (1-5)

12ος όμιλος
1. Βιγιαρεάλ 4 (3-2)
2. Ζυρίχη 3 (3-3)
3. Οσμάνλισπορ 3 (3-2)
4. Στεάουα Βουκουρεστίου 1 (1-3)

Τι θα δείτε και από που, στο TV GUIDE

Europa League: Τελευταία Ενημέρωση