Μια «Χ»αρά!

Βολικό μπορεί να χαρακτηριστεί το αποτέλεσμα του αγώνα της Αστάνα με την Γιανγκ Μπόις για τον ΑΠΟΕΛ, αφού το τελικό 0-0 κρατά και τις δυο ομάδες από κάτω με ένα βαθμό σε δυο αγώνες.

Οι δυο τους θέλησαν να κερδίσουν όμως στο τέλος πήραν ένα αποτέλεσμα δίκαιο, αφού καμιά δεν κατάφερε να επιβάλει το ρυθμό της για μεγάλο διάστημα. Στο ξεκίνημα ήταν καλύτεροι οι Ελβετοί, μετά η Αστάνα ανέβηκε και είχε δοκάρι όμως στην επανάληψη το θέαμα ήταν μετριότατο και το 0-0 αναπόφευκτο. Μαξίμοβιτς και Ντουά έκαναν μια καλή φάση για κάθε ομάδα.

90+4' Τέλος αγώνα.

89' Μεγάλη φάση με τον Ντουά να σουτάρει από επίκαιρη θέση άουτ.

84' Σειρά του Στόϊλοφ για διπλή αλλαγή. Νουργκαλίεφ και Ταγκιμπέργκεν εντός, Μουζίκοφ και Καμπανάγκα εκτός.

81' Διπλή αλλαγή για τη Γιανγκ Μπόις. Ντουά και Σικ μπήκαν, Φρέι και Σουλεϊμάνι βγήκαν.

80' Τελευταίο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο μέρος δεν είδαμε σχεδόν τίποτα.

74' Νουσερμπάγιεφ αντί Ντεσπότοβιτς

66' Σουτ από κοντά του Μαξίμοβιτς ψηλά. Χώθηκε για άλλη μια φορά στην περιοχή.

60' Μια ώρα αγώνα με το σκορ στο 0-0. Από εφτά οι τελικές, χωρίς κάτι σπουδαίο ως τώρα στο δεύτερο μέρος.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος χωρίς αλλαγές.

Σχόλιο: Οι Ελβετοί μπήκαν πιο δυνατά στο ματς, αλλά χωρίς την πολύ μεγάλη φάση. Μετά το 25' ανέβηκε η Αστάνα και είχε τη μεγάλη στιγμή στο δοκάρι του Ντεσπότοβιτς.

45+2' Τέλος ημιχρόνου.

45+2' Μια κεφαλιά προς τα πίσω του Μπεισεμπέκοφ παραλίγο αυτογκόλ.

38' Μεγάλη φάση σε ψαλιδάκι του Ντεσπότοβιτς στο δοκάρι!

33' Κεφαλιά του Ντεσπότοβιτς άουτ.

25' Η Αστάνα άρχισε να ανεβάζει στροφές και προσπαθεί να πιέσει.

10' Δεκάλεπτο χωρίς κάτι ιδιαίτερο. Ένα σουτ του Ραβέτ, απέκρουσε ο Έρικ, ό,τι καλύτερο είδαμε.

18:00 Έναρξη αγώνα.

17:57 Εννιά ολόκληρους αγώνες αήττητη εντός έδρας μετρά η Αστάνα, με πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.

17:55 Οι δυο ομάδες δεν πήραν βαθμό στην πρεμιέρα και έτσι ψάχνουν τη νίκη.

Οι συνθέσεις:

Αστάνα (Στόϊλοφ): Έρικ, Άνισιτς, Μαξίμοβιτς, Μουζίκοφ(84' Νουργκαλίεφ), Ντεσπότοβιτς(74' Νουσερμπάγιεφ), Σιτόβ, Μπεισεμπέκοβ, Μαλίι, Καμπανάγκα(84' Ταγκιμπέργκεν), Σομκό, Κάνιας

Γιανγκ Μπόις(Χάττερ): Μβογκό, Βον Μπέργκεν, Μπερτόνε, Σουλεϊμάνι(81' Σικ), Λέτσιακς, Ραβέτς, Φρέι(81' Ντουά), Σούτερ, Νούχου, Ζακάρια, Κουμπό(90+1' Εμπισιέρ)

Europa League: Τελευταία Ενημέρωση