Σοκ με το καλημέρα για τη Σίτι!

Απίθανο διπλό πήρε η Λιόν μέσα στην έδρα της Σίτι, καθώς επικράτησε με 2-1

Ψυχρολουσία με το καλημέρα για τη Μάντσεστερ Σίτι, που γνώρισε την ήττα με 2-1 από τη Λιόν μέσα στην έδρα της.

Στο 9ο λεπτό το γύρισμα του Στέρλινγκ από αριστερά πέρασε από τον Ζέσους, ενώ στο 15’ το σουτ του Φερναντίνιο από το πέναλτι, κόντραρε και πέρασε κόρνερ. Από το κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Στέρλινγκ που κόπηκε όμως από τον Ντεναγέρ, ενώ στο 17΄ η κεφαλιά του Λαπόρτ σταμάτησε στο δοκάρι της Λιόν.

Στο 21’ το σουτ του Στέρλινγκ από καλή θέση, δεν απείλησε τον Λόπες, ενώ στο 26’ η Λιόν πάγωσε το «Etihad». Μετά από σέντρα του Οάρ από αριστερά, ο Ντελφ έκανε τραγική γκάφα και ο Κορνέ από κοντά πλάσαρε για το 0-1. Η Σίτι βρήκε δίχτυα με τον Στέρλινγκ στο 32’ αλλά το γκολ ακυρώθηκε με οριακό οφσάιντ, ενώ στο 34’ ο Λόπες είπε όχι σε σουτ του Ντελφ που κόντραρε κιόλας. Στο 42’ τα διαδοχικά σουτ του Ντομπελέ κόντραραν σε σώματα αλλά στο επόμενο λεπτό ο Φεκίρ πίεσε ψηλά, έκλεψε και με συρτό σουτ εκτός περιοχής έκανε το 0-2.

Στο 50ο λεπτό το σουτ του Γκιντογκάν πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 54’ ο Λόπες είπε όχι σε σουτ του Ζέσους αλλά στο 60’ η Λιόν άγγιξε το 0-3, καθώς μετά από ιδανική αντεπίθεση, ο Ντεπάι πλασάρε τον Έντερσον αλλά σημάδεψε δοκάρι, με τον Βραζιλιάνο κίπερ να έχει βρει και λίγο την μπάλα.

Η Σίτι ανέβασε στροφές και στο 67’ ο Σανέ έκανε μαγική ενέργεια από αριστερά, πέρασε δύο παίκτες της Λιόν και γύρισες την μπάλα το πέναλτι με τον Μπερνάρντο Σίλβα να πλασάρει για το 1-2.

Στο 69’ η κεφαλιά του Στόουνς μετά από κόρνερ, έφυγε λίγο άουτ, ενώ στο 73’ ο Σανέ έκανε νέα μαγική ενέργεια και σέντρα αλλά ο Αγουέρο αστόχησε από την περιοχή και στο 80’ ο Κορνέ από κοντά πλάσαρε άστοχα. Στο 83’ η κεφαλιά του Σανέ από το πέναλτι, πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 85’ το φάουλ του Γουόκερ πέρασε λίγο άουτ. Στο 90ο λεπτό ο Λόπες είπε όχι σε σουτ του Αγουέρο.