Όρθια στην Ελβετία η Ντιναμό του Μπούντιμιρ (vid)

Ισοπαλία 1-1 πήρε η Ντιναμό Ζάγκρεμπ στην έδρα της Γιουνγκ Μπόις

Προβάδισμα πρόκρισης για την Ντιναμό Ζάγκρεμπ που πήρε ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Γιουνγκ Μπόις. Στο 2ο μόλις λεπτό ο Μπαμπού έκανε την κούρσα από το κέντρο, έδωσε στον Φάσχνατ, εκείνος άνοιξε δεξιά στον Νγκαμελέ κι εκείνος σέντραρε, με τον Μπαμπού που είχε ακολουθήσει τη φάση να πλασάρει από κοντά για το 1-0. στο 7’ το σουτ του Σο πέρασε λίγο έξω ενώ στο 9’ η εκτέλεση φάουλ του Γκόιακ είχε την ίδια τύχη και στο 12’ ο Σανόγκο πήρε αμαρκάριστος την κεφαλιά αλλά κι εκείνος αστόχησε.

Στο 16ο λεπτό ο Ορό με κεφαλιά αστόχησε ξανά, ενώ στο 20’ ο φορ των Ελβετών πήρε νέα κεφαλιά αλλά αυτή τη φορά ο Ζάγκορατς του είπε όχι. Και τελικά στο 40’ η Ντιναμό έβγαλε φοβερή κόντρα με τρεις πάσες και ο Όρσιτς με πλασέ έγραψε το 1-1.

Στο 46’ ο Μπαμπού έχασε μεγάλη ευκαιρία μέσα από την περιοχή ενώ στο 50’ ο Ζάγκορατς είπε όχι σε σουτ του Ορό και στην επαναφορά νίκησε και τον Μπαμπού. Στο 57’ ήταν η σειρά του Φον Μπαλμούς να σώσει μετά από σουτ του Χαΐροβιτς. Ο κίπερ της Γιουνγκ Μπόις είπε όχι και σε σουτ του Όρσιτς στο 61’ και στο 76’ το σουτ του Νγκαμελέ πέρασε μόλις έξω.

ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ: Φον Μπαλμούς, Φον Μπέργκεν, Σουλεϊμάνι, Σο, Νγκαμαλέ (81’ Νσαμέ), Βίτριχ, Σανόγκο, Μπενίτο, Μπαμπού, Ορό, Φάσναχτ (70’ Αεμπίσερ)

ΝΤΙΝΑΜΟ: Ζάγκορατς, Όλμο (86’ Σούνιτς), Αντεμί, Γκόιακ, Ντιλαβέρ, Όρσιτς, Στοϊάνοβιτς, Τέοφιλ Κατρίν, Λέοβατς, Γκαβράνοβιτς (74’ Μπούντιμιρ), Χαΐροβιτς (83’ Καντζιόρ).

Champions League: Τελευταία Ενημέρωση