Ματς-θρίλερ στην Τσεχία και 2-2

Έμειναν στην ισοπαλία Βικτόρια- ΤΣΣΚΑ

Μετά από ένα απίστευτο ματς η ΤΣΣΚΑ έφυγε με ισοπαλία 2-2 από την έδρα της Βικτόρια. Οι γηπεδούχοι είχαν καλή ευκαιρία στο 11' με τον Κρμέντσικ ενώ στο 24' απείλησε και ο Λυμπέρσκι. Πέντε λεπτά μετά ο Κρμέντσικ με ωραίο γυριστό από κοντά έκανε το 1-0. Η ΤΣΣΚΑ απείλησε στο 39' με τον Τσαλόφ να κάνει το σουτ και τον Κόσατζικ να διώχνει.

Τρία λεπτά μετά ο Κρμέντσικ να πετυχαίνει ένα πανέμορφο φκολ με πλασέ στην κίνηση. Στην επανάληψη οι Ρώσοι μείωσαν μόλις στο 49' με προβολή του Τσαλόφ. Το γκολ ανέβασε την ΤΣΣΚΑ που στο 61' είχε καλή ευκαιρία με τον Ομλιάκοφ.

Οι Ρώσοι σκόραραν στο 85' αλλά το γκολ ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ αλλά και στο 91' που δεν μέτρησε λόγω οφσάιντ. Τελικά στο 95' η ΤΣΣΚΑ κέρδισε πέναλτι. Ο Βλάσιτς το εκτέλεσε και έγραψε το 2-2.