Λίβερπουλ-Ερυθρός Αστέρας 4-0: Τεσσάρα στο ρελαντί (vid)

Άνετο βράδυ για τους «κόκκινους»

Η Λίβερπουλ δεν συνάντησε αντίσταση από τον Αστέρα, επικράτησε με 4-0 και πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στον όμιλο.

Οι Άγγλοι απείλησαν στο 11' με τον Σαλάχ και στο 20' ήρθε το γκολ. Εξαιρετική η κάθετη του Σακίρι στον Ρόμπερτσον που έκοψε για τον Φιρμίνο. Ο Βραζιλιάνος πλάσαρε σωστά και έκανε το 1-0. Στο 38' ο Σακίρι έκανε το σουτ με τον Μπόριαν να διώχνει. Επτά λεπτά μετά ο μεσοεπιθετικός της Λίβερπουλ έστρωσε για τον Σαλάχ που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0.

Στο 50' ο διαιτητής ανακάλυψε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Στόικοβιτς στον Μανέ. Ο Σαλάχ το εκτέλεσε και πέτυχε το 3-0. Η Λίβερπουλ κέρδισε δεύτερο πέναλτι στο 76' (σε χέρι του Ντεγκενέκ) αλλά ο Μανέ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Τέσσερα λεπτά μετά όμως με πλασέ έγραψε το 4-0.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Άλισον, Άρνολντ, Ρόμπερτσον (82'Μορένο), Φαν Ντάικ, Γκόμες, Βαϊνάλντουμ, Φαμπίνιο, Σακίρι (68'Λαλάνα), Μανέ, Σαλάχ (73'Στάριτζ), Φιρμίνο

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπόριαν, Γιόβιτσιτς (75'Τσάουσιτς), Γκόμπελιτς, Στόικοβιτς, Μπάμπιτς, Σριντς, Ντεγκενέκ, Εμπεσίλιο (65'Γιόβαντσιτς), Κρστίσιτς, Μπεν, Μποάκι

Champions League: Τελευταία Ενημέρωση