Τσέλσι: Εύκολα την Μπράιτον, πλησιάζει Γιουνάιτεντ

Σε ανοδική τροχιά η Τσέλσι που κέρδισε εύκολα την Μπράιτον με 2-0 και πλησίασε τη Γιουνάιτεντ στον ένα βαθμό.

Στο 19ο λεπτό μετά από κεφαλιά του Ρίντιγκερ ο Μπακαγιόκο αστόχησε από πολύ κοντά και στο 23’ ο ίδιος παίκτης έχασε ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι. Στο 26’ ο Ράιαν είπε όχι σε σουτ του Μόουζες, ενώ στο 40’ το σουτ του Αζάρ πέρασε μόλις έξω.

Οι «μπλε» μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και στο 47ο λεπτό ο Αθπιλικουέτα σέντραρε και ο Μοράτα με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 57’ και στο 58’ ο Ράιαν είπε όχι σε διαδοχικά σουτ του Αλόνσο αλλά στο 59’ ο Ισπανός πήρε το αίμα του πίσω καθώς έγραψε το 2-0. Ο Σεσκ εκτέλεσε το κόρνερ και ο Αλόνσο με κεφαλιά νίκησε τον Ράιαν. Στο 64’ και στο 66’ τα σουτ των Μαρτς και Αζάρ πέρασαν λίγο άουτ και στο 87’ το σουτ του Νόκερτ πέρασε μόλις άουτ.

ΤΣΕΛΣΙ: Κουρτουά, Ρίντιγκερ, Αθπιλικουέτα, Κέιχιλ, Μόουζες, Αλόνσο, Σεσκ, Αζάρ (74’ Γουίλιαν), Καντέ (85’ Ντρινκγουότερ), Μπακαγιόκο, Μοράτα (82’ Μπατσουαγί)

ΜΠΡΑΪΤΟΝ: Ράιαν, Ντανκ, Ντάφι, Σάτνερ, Σκελότο, Στίβενς, Μαρτς (82’ Νόκερτ), Καγιάλ (73’ Γκρος), Πρέπερ, Ιθκιέρδο, Χέμεντ (80’ Μάρεϊ)

ΤΣΕΛΣΙ: Τελευταία Ενημέρωση