Ρούντιγκερ: «Θα πρέπει να ντρεπόμαστε»

Καυστικός ο Γερμανός αμυντικός μετά την τεσσάρα από την Μπόρνμουθ

Η βαριά εκτός έδρας ήττα μεσοβδόμαδα από την Μπόρνμουθ με 4-0 έφερε τριγμούς σε όλα τα επίπεδα στο στρατόπεδο της Τσέλσι, καθώς πλέον ακόμα και η είσοδος στην πρώτη πεντάδα, δεν μπορεί να φαντάζει σίγουρη. Ο Μαουρίσιο Σάρι βρέθηκε στο επίκεντρο της κριτικής με τον Ιταλό προπονητή να έχει διάλογο και με τους φίλους των μπλε του Λονδίνου, οι οποίοι έμειναν στους 47 βαθμούς, έχοντας μόλις δύο περισσότερους από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Μιλώντας στο Sky Sports,  ο Γερμανός διεθνής αμυντικούς Αντόνιο Ρούντιγκερ έκανε τη δική του αυτοκριτική αναφέροντας:

«Θα πρέπει να ντρεπόμαστε για τα όσα έγιναν στο τελευταίο παιχνίδι. Όλοι θα πρέπει να σκεφτούν σοβαρά διότι η ήττα, η νίκη και η ισοπαλία είναι πάντα μέρος του παιχνιδιού, αλλά είναι και ο τρόπος με τον οποίον έρχεται η καθεμιά.

Δεν μπορώ να περιγράφω τι ακριβώς έγινε στο δεύτερο ημίχρονο. Βγήκαμε έξω και δεχθήκαμε δύο γκολ σε δύο λεπτά χωρίς να μπορέσουμε να απειλήσουμε με εξαίρεση μιαν προσπάθεια του Ενγκολό Καντέ.

Χάσαμε αρκετές μπάλες και κάναμε ευκολότερο το έργο του αντίπαλου, ο οποίος είναι επικίνδυνος στην αντεπίθεση και όλοι το γνωρίζαμε αυτό.»

ΤΣΕΛΣΙ: Τελευταία Ενημέρωση