Από… σφαλιάρα σε σφαλιάρα η Τσέλσι! (vid)

Αστεράκια έχει αρχίσει να βλέπει η Τσέλσι! Ο σβέρκος των «μπλε» έγινε πλέον… κόκκινος, καθώς την τριάρα από την Μπόρνμουθ ακολούθησε σήμερα ντροπιαστική τεσσάρα από τη Γουότφορντ του Καρνέζη (4-1).

Για τα καλά τον κατήφορο έχει πάρει η Τσέλσι!

Μετά τη ντροπιαστική τριάρα από την Μπόρνμουθ στο «Στάμφορντ Μπριτζ», η ομάδα του Αντόνιο Κόντε υπέστη ακόμα μεγαλύτερο κάζο στο Γουότφορντ.

Με βασικό τον Ορέστη Καρνέζη, η ομάδα του Χάβι Γκράθια έκανε πλάκα στους «μπλε» και όχι μόνο τους καθάρισε, αλλά τους διέσυρε με το εμφατικό 4-1.

Η απερίσκεπτη αποβολή του Μπακαγιόκο (με δεύτερη κίτρινη κάρτα από το 30’) κόστισε για τα καλά στους Λονδρέζους.

Γιατί το γκολ του Ντίνι στο 42’ (με πέναλτι που κέρδισε ο Ντεουλοφέου από τον Κουρτουά) κατάφεραν τελικά να το ανταποδώσουν στο 82’ (με ωραίο μακρινό σουτ του Αζάρ).

Από ‘κει και πέρα όμως κατέρρευσαν. Έτσι, οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία γκολ σε επτά λεπτά (με κοντινό πλασέ του Γιάνμαατ, ωραίο τελείωμα του Ντεουλοφέου και διαγώνιο σουτ του Περέιρα) και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων είχαν ήδη ξεχειλώσει το σκορ!

Έτσι, πανηγύρισαν δικαίως την πρώτη τους νίκη έπειτα από πέντε ματς και ανάγκασε την Τσέλσι -όχι μόνο να μείνει κάτω από τη Λίβερπουλ, αλλά να νιώθει πλέον και την ανάσα της Τότεναμ στην τέταρτη θέση.