Τσέλσι-Σέφιλντ 3-0: Άνετη «3αρα» και πρόκριση στην επόμενη φάση (vid)

Δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα η ομάδα του Σάρι στο ντεμπούτο του Γκονσάλο Ιγουαϊν με την φανέλα των «Μπλε»

Τα φώτα ήταν στραμμένα στο ντεμπούτο του Ιγουαΐν, αλλά ο Γουίλιαν ήταν αυτός που έκλεψε την παράσταση κόντρα στη Σέφιλντ Γουένσντεϊ (3-0) κι έδωσε την πρόκριση για τον 5ο γύρο του κυπέλλου.

Το ντεμπούτο του με τη φανέλα των Μπλε πραγματοποίησε ο Γκονζάλο Ιγουαϊν αγωνιζόμενος για 82 λεπτά. Οι Λονδρέζοι πάντως δεν είχαν το παραμικρό πρόβλημα κόντρα στη Σέφιλντ Γουένσντεϊ, επικράτησαν 3-0 και βρέθηκαν στον 5ο γύρο του κυπέλλου. Στο 20' οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, αλλά το VAR άλλαξε την αρχική απόφαση του Μάρινερ. Στο 24' ο Αθπιλικουέτα κέρδισε πέναλτι και ο Γουίλιαν άνοιξε το σκορ. Στο 64ο λεπτό ο Χάτσον-Οντόι σημείωσε το 2-0 με ωραίο τελείωμα. Το τελικό 3-0 πέτυχε ο Γουίλιαν έπειτα από εξαιρετικο συνδυασμό με τον Ζιρού. Ηταν το 51ο τέρμα του Βραζιλιάνου με τη φανέλα των Λονδρέζων.

ΤΣΕΛΣΙ: Τελευταία Ενημέρωση