Ο Χολέμπας διέλυσε το αήττητο της Τότεναμ! (vids)

Τι κάνει η Γουότφορντ! Η ομάδα του Γκράθια «τούμπαρε» την Τότεναμ μέσα σε ένα ημίχρονο, επικρατώντας 2-1 με δύο ασίστ του Χολέμπας. Έσπασε το νικηφόρο σερί των Λονδρέζων, ενώ η ίδια έκανε το 4/4.

Η Τότεναμ προερχόταν από μια ιστορική νίκη την προηγούμενη εβδομάδα, επικρατώντας στο «Ολντ Τράφορντ». Αυτή είναι η μία αλήθεια που δεν αλλάζει.

Ωστόσο, φαίνεται ότι οι παίκτες του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο δεν υπολόγισαν την άλλη μισή αλήθεια, σύμφωνα με την οποία, η ομάδα του είχε σταθεί πολύ τυχερή για να πάρει το αποτέλεσμα και σήμερα η Γουότφορντ δεν συγχώρησε τα λάθη της.

Η ομάδα του Χάβι Γκράθια που συνεχίζει την απίστευτη πορεία της με 4 νίκες σε ισάριθμα ματς, επικράτησε των Λονδρέζων 2-1, παρά το γεγονός ότι τα «σπιρούνια» προηγήθηκαν στο 53' με αυτογκόλ του Ντουκουρέ και τους έσπασε το νικηφόρο σερί που έτρεχαν μέχρι σήμερα.

Έτσι, οι ομάδες που συνεχίζουν με το απόλυτο είναι η Τσέλσι, Λίβερπουλ και η... Γουότφορντ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τις «σφήκες» ήταν ο Χοσέ Χολέμπας που από δικές του ασίστ σε στατικές φάσεις (φάουλ στο 69' και κόρνερ στο 76') έδωσε την ευκαιρία στους Ντίνι και Κάθκαρτ να γυρίσουν το παιχνίδι με δύο κεφαλιές.

Έπειτα από ένα πρώτο ημίχρονο που δεν πρόσφερε κάτι ουσιαστικό, τα πρώτα λεπτά του δεύτερου έφεραν κατευθείαν αλλαγή στα δεδομένα της αναμέτρησης, αφού άθελά του και από συνεχόμενες κόντρες, ο Ντουκουρέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 0-1, με την Τότεναμ να δείχνει ότι είχε αφήσει πίσω της τη νίκη επί της Γιουνάιτεντ.

Ωστόσο, αυτή η Γουότφορντ που δεν χάνει με τίποτα μέχρι τώρα, απάντησε στο 69' με καρφωτή κεφαλιά του Ντίνι, φέρνοντας το παιχνίδι σε ισορροπία και σαν να μην έφτανε αυτό, ο Κάθκαρτ γύρισε... τούμπα το ματς στο 76' με νέο σερβίρισμα του πρώην αριστερού φουλ μπακ του Ολυμπιακού, Χολέμπας.