Ο τυφώνας «Κέιν» έδρασε και πάλι

Ο Άγγλος επιθετικός πιστοποιεί ξανά και ξανά την εξαιρετική αγωνιστική του κατάσταση

Το βράδυ της Τρίτης ο ΑΠΟΕΛ είχε την ατυχία να βρει απέναντί του τον κορυφαίο επιθετικό στον κόσμο τη δεδομένη στιγμή, κάτι που επαληθεύτηκε για άλλη μια φορά. Ο Χάρι Κέιν βρήκε δίκτυα σε άλλον έναν αγώνα, δίνοντας το προβάδισμα στους «πετεινούς», στον αγώνα της έβδομης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ απέναντι στην Χάντερσφιλντ.

Στο ένατο μόλις λεπτό της αναμέτρησης, ο Άγγλος διεθνής έγινε κάτοχος της μπάλας λίγο πιο κάτω από τη μεσαία γραμμή και αφού άφησε πίσω του τον προσωπικό του αντίπαλο, πάτησε περιοχή και πλάσαρε εύστοχα στη κίνηση για να διαμορφώσει το 0-1. Δεκατέσσερα λεπτά αργότερα εκμεταλλεύτηκε ασίστ του Τριπιέρ για να φτάσει σε τρίτο ζευγάρι γκολ στο φετινή πρωτάθλημα, με τον μέχρι τώρα απολογισμό να γράφει έξι γκολ. Έτσι ο Χάρι Κέιν διανύει μια άκρως παραγωγική εβδομάδα μιας και σκοράρε χατ-τρικ απέναντι και στους πρωταθλητές Κύπρου.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Τελευταία Ενημέρωση