Νιούκαστλ-Τότεναμ 1-2: Με το δεξί τα «σπιρούνια» (vid-pics)

Οι Λονδρέζοι έφυγαν με το διπλό από το «St. James' Park»

Με το δεξί ξεκίνησε στη νέα Πρέμιερ Λιγκ η Τότεναμ, η οποία έφυγε με το τρίποντο από το «St. James' Park», επικρατώντας με 2-1 της Νιούκαστλ.

Και τα τρία γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα. Η Νιούκαστλ ήταν άτυχη καθώς είχε δυο δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα του Ποτσετίνο προηγήθηκε μόλις στο 8ο λεπτό με τον Βερτόγκεν. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν προσωρινά στο 11’ με τον Χοσελού. Εφτά λεπτά αργότερα ο Ντέλε Άλι έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Στη συνέχεια οι «καρακάξες» πάλεψαν για να ισοφαρίσουν εκ νέου, όμως σε δύο περιπτώσεις στο δεύτερο ημίχρονο τους σταμάτησε το δοκάρι. Έτσι, τίποτα δεν άλλαξε και ως εκ τούτου η Τότεναμ ξεκίνησε με θετικό τρόπο τις υποχρεώσεις της στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ.

Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με δέκα καθώς ο Γέντλιν αποχώρησε τραυματίας και ο Μπενίτεθ δεν είχε άλλη αλλαγή.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Ντουμπράβκα, Κλαρκ, Λάσκελς, Ντάμετ, Γέντλιν, Ρίτσι (69’ Ατσού), Ντιαμέ, Σέλβεϊ, Χοσελού (60’ Ροντόν), Κένεντι, Αγιόθε Πέρεθ (81’ Μούτο).

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Βερτόνχεν, Οριέ, Ντέιβις, Σάντσες, Σισοκό, Έρικσεν, Λούκας Μόουρα (70’ Ντεμπελέ), Άλι (80’ Σον), Ντάιερ (88’ Αμός), Κέιν.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Τελευταία Ενημέρωση