Δεν είχε όρεξη για… πλάκες η Τότεναμ!

Η Τότεναμ έκανε ότι ήθελε την αδύναμη Ροτσντέιλ επικρατώντας με 6-1 και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας όπου θα αντιμετωπίσει τη Σουόνσι.

Δεν είχε όρεξη για… πλάκες η Τότεναμ! Τα «σπιρούνια» δεν θέλησαν να την… πατήσουν όπως στο πρώτο ματς που είδαν την Ροτσντέιλ να ισοφαρίζει σε 2-2 στις καθυστερήσεις και να στέλνουν το ζευγάρι σε επαναληπτικό. Ήταν σοβαροί σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και διέλυσαν τους αντιπάλους τους με 6-1, παίρνοντας το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας όπου θα αντιμετωπίσουν την Σουόνσι.

Ο Σον στο 23’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τον ιδιο παίκτη να αστοχεί από την άσπρη βούλα πέντε λεπτά αργότερα. Ο Χάμπερς όμως στο 31ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσα, με το 1-1 να μένει μέχρι την ανάπαυλα.

Η Τότεναμ, όμως, μπήκε στο δεύτερο μέρος με σκοπό να καθαρίσει το ματς και να μην την πατήσει όπως στο πρώτο παιχνίδι. Με τον Γιορέντε να κάνει πράματα και θάματα και να πετυχαίνει χατ-τρικ σε 12 λεπτά (47’, 53’, 59’) καθάρισαν την πρόκριση και στη συνέχεια έκαναν… πάρτι. Ο Σον σκόραρε ξανά στο 65’, για να έρθει ο Γουόκερ στο 94’ και να διαμορφώσει το τελικό 6-1.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Τελευταία Ενημέρωση