Ικανή για όλα (vid)

Άλλη μια νίκη, έκτη συνεχόμενη, πήρε η Τότεναμ που επιβλήθηκε πολύ άνετα της Ουότφορντ στο «Λέιν» με 4-0. Μείωσαν στους τέσσερις βαθμούς τη διαφορά από την κορυφή και περιμένουν οι «Πετεινοί».

Μπορεί να μην ξεκίνησε και πολύ καλά τον αγώνα η ομάδα του Ποκετίνο, όμως της βγήκαν οι φάσεις και πέτυχε εξαιρετικά γκολ για να καθαρίσει από το ημίχρονο το ματς. Ντέλε Άλι, Σον και Ντάιερ διαμόρφωσαν το 3-0 του ημιχρόνου, με τα γκολ να έρχονται με σουτ εκτός περιοχής.

Στην επανάληψη, ένα ακόμα εξαιρετικό τελείωμα του Σον από σέντρα του Τρίπιερ ολοκλήρωσε τη δουλειά. Στα αξιοσημείωτα η επιστροφή του Χάρι Κέιν που έπαιξε για μισή ώρα.

Τότεναμ: Λορίς, Τρίπιερ, Αλντερβάιρελντ, Βερτόνχεν, Μπεν Ντέιβις, Ντάιερ, Μουσά Ντεμπελέ (75' Μουσά Σισοκό), Άλι, Έρικσεν, Σον Χέουνγκ-Μιν (88' Ονόμα), Φίνσεντ Γιάνσεν (61' Κέιν).

Ουότφορντ: Εουρέλιο Γκόμες, Γιάνμαατ, Μαριάπα, Κάθκαρτ, Χολέμπας, Ντουκουρέ (59' Σούνιγα), Σαξές, Κλέβερλι, Αμραμπάτ (70' Ντίνι), Εμ'Μπάιγ Νιανγκ, Οκάκα (84' Καμπασελέ).

ΤΟΤΕΝΑΜ: Τελευταία Ενημέρωση