Ο Κρίστιανσεν και η κριτική από τα αγγλικά ΜΜΕ

Ο Κριστιάνσεν άλλα λέει, αλλά τα αγγλικά ΜΜΕ υπερβάλλουν...λιγάκι!

Την ήττα από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εντός έδρας χθες βράδυ δέχθηκε η Λιντς του Τόμας Κρίστιανσεν με 1-2 για το πρωτάθλημα της αγγλικής Τσάμπιονσιπ.

Πολλά αγγλικά ΜΜΕ κάνουν λόγο για επίθεση του πρώην τεχνικού των ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ στους ποδοσφαιριστές του έπειτα από αυτή την ήττα.

Η Express. co.uk έχει τίτλο "Ο Τόμας Κρίστιανσεν ''καταστρέφει'' τους παίκτες του για το θλιβερό πρώτο ημίχρονο" , ενώ η εφημερίδα DailyStar λέει στον τίτλο της πως "Ο Κρίστιανσεν κάνει έντονη κριτική στους παίκτες μετά την ήττα απ' την Sheffield και εξηγεί την αλλαγή του Cooper".

Διαβάστε τις δηλώσεις του Δανού τεχνικού μετά το χθεσινό παιχνίδι για να διαπιστώσετε πως οι Άγγλοι υπερβάλλουν λίγο στα λεγόμενά τους:

"Δεν μπορώ να είμαι χαρούμενος, θέλαμε τους τρεις βαθμούς αλλά δεν τα καταφέραμε. Δεν είχαμε καλή απόδοση και ο τρόπος που παίξαμε στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν αρκετός. Ήμασαν ακόμα στα αποδυτήρια όταν ο αντίπαλος πέτυχε το πρώτο γκολ (σ.σ: στο 2ο λεπτό). Δεν είναι μόνο θέμα νοοτροπίας αλλά και συγκέντρωσης. Ήταν ένα κακό πρώτο ημίχρονο, καταφέραμε να επιστρέψουμε στο δεύτερο αλλά και πάλι δεν ήταν αρκετό. Προβλέψαμε την εντεκάδα τους, το σχήμα τους ήταν όπως το περιμέναμε, δουλέψαμε πάνω σε αυτό και είναι δικό μου πρόβλημα ότι δεν τα καταφέραμε. Θα έχουμε χρόνο να αναλύσουμε τον αγώνα. Είμαι πολύ απογοητευμένος αλλά έτσι είναι το πρωτάθλημα. Αυτά συμβαίνουν και δυστυχώς συνέβη σε ένα αγώνα έξι βαθμών. Πρέπει να ανεβάσουμε ξανά την απόδοσή μας".